Міжнародне стажування в Національному архіві Фінляндії

555З 27 по 31 травня 2019 року завідувач кафедри історії та документознавства, професор Ірина Тюрменко та доценти Людмила Божук та Тетяна Клиніна пройшли Міжнародне наукове стажування в Національному архіві Фінляндії. До складу групи входили архівісти з Литовської республіки. Навчання проводилося на двох площадках: у м. Хельсінки та м. Хаммелліні.

Програма стажування включала підвищення кваліфікації на науковому семінарі та організаційно-технічні заходи, які дозволили з’ясувати історію створення архівної системи Фінляндії та її організаційну структуру. Учасники стажування ознайомились зі складом фондів Національного архіву Фінляндії, вивчили досвід запровадження електронного документообігу, який поєднав міжнародне законодавство та національні вимоги; імплементацію READ-проекту з розпізнавання письмових текстів; стратегію Національного архіву Фінляндії з цифрового збереження документального надбання, критерії якості масового оцифровування архівних документів; програму SAHKE-standart для описування мета даних та змісту документів. Під час робочих зустрічей та нарад були обговорені питання подальшої наукової співпраці. По закінченні стажування його учасникам були видані сертифікати.