Вечорниці на Андрія

55513 грудня 2018 року у гуртожитку №5 і викладачами Інституту було проведено культурно-просвітницький захід «Андріївські вечорниці». Це календарно-обрядове дійство традиційно збирає студентську молодь з метою підвищення зацікавленості та обізнаності історією, культурою, традиціями, звичаями та обрядами українського народу.

Сцена кімнати самопідготовки була прикрашена рушниками, вишивками, прибрана як стародавня хата, де колись збиралась молодь для проведення вечорниць. Усі учасники були одягнені у національні костюми. Які ж вечорниці на Андрія без калити? Цьогоріч цей обрядовий хліб господині зі студентського гуртожитку приготували самі за особливим рецептом. Аби скуштувати калиту, хлопцям потрібна неабияка вправність: мусять стримувати сміх і високо стрибати. Веселощі і розваги не вщухали протягом усього свята: жартівливі сценки, гуморески, розмаїття українських народних пісень, а також захоплюючі стародавні ворожіння дівчат про своїх суджених. Наприкінці вечорниць усіх учасників та гостей пригощали старанні і вправні кухарі – завзяті дівчата та хлопці зі студентського гуртожитку. Насолода смаком українських страв і солодощів додавала атмосфері свята доброзичливості, щирості, довіри, єднання, позитивних емоцій та зичення добра щастя. Незмінним організатором вечорниць на Андрія є старший наставник кафедри історії та документознавства Паскал Жанна Валеріївна. Допомагали їй студенти різних курсів спеціальностей «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа», «Філологія» та «Психологія», а також викладачі кафедри історії та документознавства.

«Ой, Андрію, Андрію, даруй нам надію!»