Дослідження рівня адаптації студентів-першокурсників

555Упродовж жовтня-грудня 2018 року співробітники Лабораторії педагогічної майстерності та моніторингу якості вищої освіти НН ГМІ з метою моніторингу рівня адаптації та покращення психологічного становища студентів-першокурсників, провели психологічне дослідження визначення рівня соціально-психологічної адаптації у студентів першого курсу інституту.

Дослідження адаптації у студентів першого курсу було спрямовано на виявлення адаптованих та дезадаптованих студентів. У ньому взяли участь студенти 1-го курсу, що навчаються за шести спеціальностями: «Документознавство та інформаційна діяльність», «Філологія», «Соціологія», «Соціальна робота», «Психологія» та «Практична психологія». Загалом, у дослідженні взяла участь 191 особа.

У результаті проведення дослідження констатовано той факт, що найбільш адаптованими виявилися студенти, які навчаються за спеціальностями: філологія (59,7% адаптованих), соціологія (55,6% адаптованих) та документознавство (52,7% адаптованих). Психологи, практичні психологи та соціальні працівники виявилися менш адаптованими до навчання у ЗВО, їхні показники відповідно: 24%, 39% та 40% адаптованих.

По завершенню дослідження психологами були надані рекомендації студентам та в групах, що навчаються за спеціальностями «Психологія» та «Практична психологія» 106,126 та 127, чиї показники під час проведення дослідження виявилися нижчими, протягом листопада були проведені численні тренінги та робота по адаптації, що мало позитивний вплив на їхню адаптованість. Також в лабораторії проводяться регулярні індивідуальні психологічні консультації студентів.

Навчально-науковий гуманітарний інститут пропонує іншим інститутам провести силами нашої лабораторії аналогічне дослідження. Звертайтеся, будь ласка, до дирекції НН ГМІ (каб. 8.8807, тел.: 406-70-36).