Космічна психологія

55518 грудня 2018 року завідувач кафедри авіаційної психології Помиткіна Л.В. та доценти кафедри авіаційної психології Сечейко О.В., Горський О.М. провели заняття для учасників команди «Common Sense» Stem –школи Inventor.

Stem –школа Inventor - це позашкільний освітній заклад нового формату для дітей віком від 3-х до 16-ти років, що розкриває творчі та технічні здібності дітей.

Команда «Common Sense» обрала тему проекту «Космічна психологія» і працюють над проблемою – психічного здоров’я екіпажу під час довготривалої подорожі . Результати роботи над проектом будуть представленні на Фестивалі «ROBOfirst- більше ніж роботи».

Метою даного заняття було поглиблення знань учасників команди про особливості психічних процесів працівників космічної галузі.

В ході заняття було висвітлено особливості розвитку та перспективи космічної галузі у всьому світі, докладно розкрито психологічний аспект, а саме: з якими труднощами можуть зіткнутися астронавти чи космонавти під час тривалої подорожі, які є методи попередження не бажаних психічних станів, методики розвитку пам’яті, уваги, мислення та всіх видів сприйняття і яким чином це допомагає в космічному просторі, також широко було охоплено питання реабілітації астронавтів після довготривалого перебування на орбіті як з точки зору фізіології так і психології.

В результаті заняття було відмічено, що зустріч із спеціалістами – стала важлива складовою роботи над проектом. Учасники команди отримали відповіді на запитання, котрі допоможуть їм більш продуктивно та ефективно працювати над проектом, більш глибоко розуміти особливості космічної психології та знаходити шляхи покращення психофізіологічного здоров’я людей, які вирушають за межі планети Земля за для здійснення наукового прориву в космічній галузі.