Симпозіум "Гуманітарний дискурс мультикультурного світу": пленарне засідання + програма заходів

5551 березня 2018 року розпочав роботу І Міжнародного симпозіуму «Гуманітарний дискурс мультикультурного світу: наука, освіта, комунікація». Присвячений 85-річчю НАУ та 15-річчю НН ГМІ, Симпозіум об’єднує наукові та науково-популярні заходи з метою формування суспільного дискурсу щодо проблем розвитку гуманітарного й соціально-політичного знання в умовах глобалізації мультикультурного світу.

У роботі Симпозіуму передбачено проведення п’яти міжнародних, п’яти всеукраїнських, двох міжвузівських наукових конференцій, а також серії науково-популярних заходів для молодих учених і студентів  (завантажити Програму Симпозіуму). Співорганізаторами Симпозіуму виступили 9 закордонних та 8 провідних вітчизняних наукових і освітніх установ.

Відкриваючи роботу Симпозіуму, директор НН ГМІ А.Г. Гудманян зазначив, що лише на участь у роботі Пленарного засідання заявки подали більше 500 науковців, освітян, молодих учених. Загалом, заходами Симпозіуму, який проходитиме протягом березня – квітня 2018 року, зацікавились більше 1,5 тисячі вчених з 15 країн Європи, Америки та Азії.

З вітальними словами до учасників Симпозіуму звернулися в.о. ректора Національного авіаційного університету, академік Академії наук Вищої школи України, заслужений працівник освіти України, доктор біологічних наук, професор В.М. Ісаєнко; в.о. директора Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України А.В. Рибалко; Перший секретар Посольства Республіки Індонезія в Україні Дату Путра Персада; академік-секретар Відділення вищої освіти Національної академії педагогічних наук України, член-кореспондент НАПН України, доктор філософських наук, професор П.Ю. Саух.

Подальша робота Пленарного засідання відбувалася у формі стендових доповідей, кожна з яких торкалася важливих аспектів окресленої загальної наукової проблеми. З доповідями виступили:

БЕВЗ Тетяна Анатоліївна, головний науковий співробітник інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор історичних наук, професор - "Соборність України: виклики і загрози"

John SILVER, Regional English Language Officer (US Embassy in Kyiv) - "Facilitating Teacher Trainer Autonomy and Communication with Effective Observation and Feedback Techniques"

Olivier VEDRINE, Professor Honoris Causa of Kiev International University, Expert Board, Center for Army, Conversion and Disarmament Studies (Ukraine – the French Republic) - "History and definition of the globalization"

Michael HUDSON, Teacher, Certified Pearson Test of English (PTE) examiner of English (Great Britain) - "Spoken Discourse of English Communication"

Liliya MORSKA, Professor of Foreign Languages Department for Science Faculties, Doctor of Pedagogical Sciences, Professor, (Ivan Franko National University of Lviv) - "Multiculturality of Ukrainian Researcher: Development Priorities"

КИРИДОН Алла Миколаївна, директор Державної наукової установи «Енциклопедичне видавництво», доктор історичних наук, професор - "Велика українська енциклопедія як національний проект"

КУЛТАЄВА Марія Дмитрівна, завідувач кафедри філософії Харківського Національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, голова Українського товариства «Філософія освіти», член-кореспондент Академії педагогічних наук України, доктор філософських наук, професор - "Мультикультуралізм і мультикультурність у сучасних соціокультурних контекстах"

Abdülkadir KABADAYI, Necmetin Erbakan University, Ahmet Keleşoğlu Faculty of Education, Dr., Associate Professor (the Republic of Turkey) - "Re-orienting the Roles of the ‘teacher-school-student’ Triad through Metaphors in Contemporary Educational System"

Taras BEBESHKO, International analyst, expert in economics and conceptual planning, Ukrainian negotiator at United Nations Framework Convention on Climate Change - "Development, Sustainable Development – what next?"

Навчально-науковий гуманітарний інститут запрошує до участі в заходах Симпозіуму. Ми переконані, що дослідження проблем мультикультуралізму, оцінка перспектив і загроз глобалізації є неодмінними умовами становлення, накопичення та розгортання людського капіталу, основою міжнародної співпраці, орієнтиром розбудови гармонійного суспільства.

Рисунок1

Рисунок2