День соціальної справедливості?!

5646852364На днях в Україні вперше відзначався Всесвітній День соціальної справедливості, визначений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН. З нагоди цього дня 22 лютого 2012 року кафедра соціології та соціальних технологій провела «круглий стіл» на тему «Соціальна справедливість – запорука стабільності і розвитку». До участі в обговоренні актуальних суспільно-політичних і економічних основ соціальної нерівності були запрошені викладачі кафедр Гуманітарного інституту, а також студенти і аспіранти. Під час зустрічі були обговорені такі питання: залучення громадськості до соціального управління, роль громадських організацій у боротьбі за соціальну справедливість, розширення представницької участі профспілок у роботі державних органів та опрацюванні програм соціального розвитку.

Учасники «круглого столу» відзначили, що без соціальної справедливості всі зусилля, спрямовані на розбудову національної, демократичної, правової, соціальної держави, марні. Для її формування необхідно привести в дію ідеологічні, правові, політичні, економічні, психологічні, моральні, духовні фактори. Соціальна справедливість – це не мрії, не добрі побажання, а забезпечення того соціального статусу прав і обов’язків усіх соціальних верств, які визріли духовно й економічно.

0000020900-IMG_00131