Слово до першокурсників!
7 вересня в Актовій залі Національного авіаційного університету відбулася лекція директора Гуманітарного інституту для студентів першого курсу. Подібні заходи вже стали традиційними в нашому університеті, але, тим не менш, кожного разу вони є хвилюючими, сповненими цікавих запитань, відкритого і щирого спілкування адміністрації, кураторів і викладачів з новими членами нашої авіаційної родини.
Звертаючись до аудиторії, директор інституту А.Г. Гудманян відмітив, що виховання освіченої, активної, професійної молоді є невід’ємним атрибутом економічного зростання і політичної стабільності нашої держави. І це непросте завдання ставить перед собою Національний авіаційний університет. Запорукою успішності його вирішення є славетна історія, традиції й міжнародний авторитет нашого університету.
Студенти повною мірою могли пересвідчитися в потужності нашого навчального закладу. На слайдах і відео матеріалах, які супроводжували лекцію, була відображена структура НАУ, приведені документи, що свідчать про його високий міжнародний статус, подана схема розміщення корпусів, гуртожитків, бібліотек, спорткомплексу, вказані відомості про професорсько-викладацький склад.
Водночас, лекція носила проблемний і діалогічний характер. Директор інституту звернувся до слухачів із запитаннями: «Що являє собою сучасна авіація? Яке місце займає гуманітарій в авіаційній галузі?» Пошуки відповідей привели аудиторію до усвідомлення ролі перекладача, психолога, соціолога, соціального працівника, документознавця в структурі авіаційного комплексу. Адже, сьогодні авіація – це не скільки і не стільки математика, фізика, авіоніка, хімія. Перш за все, це люди: диспетчера, пілоти, техніки, бортпровідники, працівники аеропортів тощо. Іншими словами, авіація нашого часу людиновимірна, а тому бути студентом Гуманітарного інституту не лише цікаво, але й почесно та відповідально.
Розповідаючи про здобутки інституту, А.Г. Гудманян зупинився на тактиці, стратегії та інструментарії навчально-виховного процесу, які стали основою якісної підготовки майбутнього фахівця. Адже, участь наших студентів у наукових конференціях, симпозіумах, круглих столах, їх зустрічі з провідними вітчизняними та зарубіжними вченими, програми стажування і міжнародного співробітництва, прекрасні аудиторії, сучасні мультимедійні комп’ютерні класи стали візитівкою Гуманітарного інституту.
Не оминув своєю увагою директор інституту і студентське життя за межами навчальних аудиторій. Екскурсії, конкурси, вікторини, КВК, спортивні змагання, поїздки в інші міста є невід’ємною частиною життя інституту. Вони не лише допомагають відпочити, а й є ефективним інструментом набуття знайомств, розкриття талантів, пошуку нових форм самореалізації.
Підводячи підсумки, А.Г. Гудманян побажав першокурсникам успіхів у навчанні і висловив сподівання, що гасло університету «Жити! Творити! Перемагати!» стане їх студентським кредо.
