Актуальні проблеми вищої професійної освіти

55522 березня 2019 року в рамках ІІ Міжнародного симпозіуму «Гуманітарний дискурс мультикультурного світу: наука, освіта, комунікація» кафедра педагогіки та психології професійної освіти організувала VIІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми вищої професійної освіти».

Конференція вкотре підтвердила статус міжнародної. Її співорганізаторами виступили 7 закордонних закладів та установ вищої освіти:

• Тбіліський державний університет імені Іване Джавахішвілі, м. Тбілісі, Грузія;
  • Горійський державний навчальний університет, м. Горі, Грузія;
  • Костанайський державний університет імені А. Байтурсинова, м. Костанай, Казахстан;
  • Академія технічно-гуманістична, м. Бєльско-Бяла, Республіка Польща;
  • Жешувський університет, м. Жешув, Республіка Польща;
  • Жілінський університет, Словацька Республіка;
  • Холі Кросс Коледж, Нотр Дам, Індіана, США.

Вітальним словом відкрила конференцію професор кафедри педагогіки та психології професійної освіти Барановська Лілія Володимирівна, яка упродовж років є її організатором. Гостей привітала й студентка кафедри Марини Конончук, яка виконала на бандурі українські пісні. Також до привітань доєдналися проректор з наукової роботи, професор Харченко Володимир Петрович, декан Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій, професор Ягодзінський Сергій Миколайович та завідувач кафедри педагогіки та психології професійної освіти, професор Лузік Ельвіра Василівна.

Для участі в конференції надіслали заявки і тези для публікування 129 осіб, сертифікати учасника конференції отримали 159 осіб.

Під час роботи з доповідями виступили доктори наук із провідних закладів вищої освіти та наукових установ як України так і закордону: Білоус Оксана Іванівна, доктор фізико-математичних наук, доцент, завідувач відділу моніторингу якості вищої освіти (Національний авіаційний університет, м. Київ); Lutz David, Ph.D., Professor of Philosophy (Notre Dame, Indiana, USA); Grzegorz Grzybek, prof. UR, PhD, Head of the Care Pedagogy Department, Pedagogical Faculty, (University of Rzeszow, Poland); Морська Лілія Іванівна, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри іноземних мов для природничих факультетів (Львівський національний університет імені Івана Франка, м. Львів); Дробот Ольга В’ячеславівна, доктор психологічних наук, професор (Національний авіаційний університет, м. Київ); Циганій Світлана Олексіївна, кандидат педагогічних наук, начальник Центру дистанційного навчання Інституту інноваційної освіти (Київський національний університет архітектури і будівництва, м. Київ).

У процесі проведення конференції обговорювались важливі та актуальні проблеми підготовки компетентного фахівця на засадах інноваційних методологічних підходів, забезпечення якості вищої освіти, дивергентно-критичного мислення педагога як важливого елементу професійного розвитку, використання цифрових технологій під час підготовки студентів. Конференція була продуктивною з огляду на широкий діапазон обговорюваних методологічних, методичних проблем удосконалення фахової підготовки студентів у вітчизняних закладах вищої освіти та закордонних закладах, обмін практичним досвідом її учасників.

У перерві конференції гості мали можливість ближче познайомитися з нашим славетним університетом, для них було організовано екскурсію музеєм НАУ та авіаційним навчальним ангаром.

Колектив кафедри педагогіки та психології професійної освіти щиро вдячний організаторам конференції: голові оргкомітету Лузік Ельвірі Василівна, доктору педагогічних наук, професору, завідувачу кафедри; заступнику голови оргкомітету Барановській Лілії Володимирівні, доктору педагогічних наук, професору, професору кафедри; секретарю Литвинчук Наталії Борисівні, старшому викладачу кафедри.

Щиро дякуємо учасникам конференції за активну участь та запрошуємо до подальшої співпраці!