Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету
Засідання гуртка «Питання мови у творах Тараса Шевченка»
5 травня відбулося засідання студентського наукового гуртка «Питання мови у творах Т. Шевченка». Участь у засіданні взяли доцент кафедри української мови та культури Стецик Х.М. і студенти Національного авіаційного університету. У важливих питаннях, які стосуються основ існування держави, чинників об’єднання народу, доцільно звертатися до творчості тих постатей, які є авторитетами, чиє слово мало значення в різні історичні періоди життя українців.
Лекція Британської лінгвістки місіс Кемерон
9 травня 2022 року за ініціативи доцента кафедри англійської філології і перекладу Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій М.В. Рудіної проведено лекцію для студентів 4 курсу спеціальності 035 «Філологія» з навчальної дисципліни «Методика викладання іноземних мов», до участі в якій долучилася в онлайн-форматі колега з Британії – Філіппа Кемерон, лінгвістка, представниця Trafford College в Англії, викладачка TESOL. Участь пані Філіппи була анонсована студентам за тиждень з метою залучення їх до зацікавленого діалогу про актуальні аспекти організації освіти в країні на різних етапах навчання, зокрема вивчення іноземних мов у школах Британії.
Засідання гуртка «Жіночі образи у творах Т. Шевченка»
4 травня відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка «Я на сторожі коло їх поставлю слово», який працює на базі кафедри української мови та культури. Тема засідання – «Жіночі образи у творах Т.Шевченка».
Майстер-клас з професійним перекладачем
3 травня 2022 року старші викладачі кафедри англійської філології і перекладу Анна Щербина та Марина Пилипчук провели навчальний захід для здобувачів освіти 3-го та 4-го курсів спеціальності 035 «Філологія», на який було запрошено професійну перекладачку Марію Дідковську.
Психологічна реабілітація Посттравматичного стресового розладу
29 квітня в рамках проєкту «Тиждень психології в НАУ» на Факультеті лінгвістики та соціальних комунікацій (ФЛСК) відбувся вебінар «Психологічна реабілітація Посттравматичного стресового розладу».
Студенти НАУ знайомляться зі специфікою військового перекладу
29 квітня 2022 р. на кафедрі англійської філології і перекладу факультету лінгвістики та соціальних комунікацій відбулося чергове засідання наукового гуртка «Проблеми і перспективи розвитку перекладу» (керівник – доцент Алла Сітко). Зібрання пройшло в онлайн режимі, зважаючи на реалії військового стану у нашій країні. Засідання гуртка було присвячено актуальним проблемам військового перекладу.
Професійне становлення майбутнього перекладача у розрізі співпраці з міжнародними міжурядовими організаціями
27.04.2022 за ініціативи доцента кафедри англійської філології і перекладу Семигінівської Т. Г. на пару з дисципліни «Основи професійної діяльності перекладача» до студентів 3 курсу ФЛ завітала в онлайн-форматі співробітник Представництва НАТО в Україні Тетяна Смірнова.
«Особливості роботи з потерпілими від сексуального насилля під час війни».
29 квітня в рамках проєкту «Тиждень психології в НАУ» на Факультеті лінгвістики та соціальних комунікацій (ФЛСК) відбувся вебінар «Особливості роботи з потерпілими від сексуального насилля під час війни». Модератором заходу виступила кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології професійної освіти, психолог-психосоматолог, сексолог Тетяна Павленко.
Студенти аналізували лексичні особливості давніх текстів
28 квітня 2022 року відбулося засідання студентського наукового гуртка на тему: «Літописи епохи Київської Русі: лексичне наповнення». Спікери – доцент кафедри української мови та культури Сібрук А.В. та студенти першого курсу Національного авіаційного університету.
Інформаційна війна – зброя масового знищення!
28 квітня 2022 року в рамках проекту «Тиждень психології в НАУ» на факультеті лінгвістики та соціальних комунікацій відбувся вебінар «Інформаційна війна – зброя масового знищення!», модератором якого виступили відповідальна факультету по роботі зі студентами, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології професійної освіти Леся Хоменко-Семенова та магістрантка ОПП «Практична психологія» Ольга Євменова.