Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету


 

Небайдужим до долі викладача і пілота

haberПротягом 2004-2011 років студенти напряму «Психологія» мали змогу отримувати ґрунтовні знання з психології авіаційного спорту, авіаційної психології та психології діяльності в особливих умовах завдяки професійному досвіду та викладацькому хисту старшого викладача кафедри авіаційної психології Павла Станіславовича ХАРАБЕРЮША.

За цей час Павло Станіславович, поєднуючи викладацьку роботу з льотною справою, не зупинявся на місці і у своїй льотній кар’єрі та пройшов шлях від командира планерної ланки Центрального аероклубу ім. О.К. Антонова ТСО України до головного льотного інструктора FTO Міжнародного авіаційного центру підготовки, допомагаючи українським пілотам пройти перепідготовку на сучасні повітряні судна.

Але сталося так, що 15 вересня 2011 р. в одному з польотів виникла особлива ситуація, в якій лише майстерність Павла Станіславовича дозволила уникнути катастрофічних наслідків та врятувати життя обох пілотів.

Круглий стіл до Європейського Дня Мов

0000000107
Відзначаючи Європейський День Мов, Гуманітарний інститут організував круглий стіл під назвою «Мультикультуралізм як політика сучасної Європи». У рамках цього заходу студенти і викладачі ознайомилися із новинками навчально-методичної літератури з вивчення іноземних мов,  а також випробували інноваційні технології навчання перекладу.

As many languages you speak, so many times a human you are

0_4fe28_c6a62466_LІмператор Священної Римської Імперії КАРЛ V (1500-1558), що свого часу керував половиною Європи, говорив: "Скільки мов ти знаєш, стільки життів ти проживаєш". Минули століття, але слушність цієї тези не втрачає актуальності. Відповідаючи на запити сьогодення, 6 грудня 2001 року Радою Європи 26 вересня було оголошено Європейським Днем Мов. Основною метою введення цієї дати є підтримка розвитку мов народів (близько 220 автохтонних мов), які проживають на європейському континенті та демонстрація їх культурного і мовного різнобарв'я. Не менш важливою є проблема сприяння вивчення громадянами Євросоюзу іноземних мов, адже ще 100-150 років тому нормою освіти вважалося вільне володіння двома-трьома мовами.

Виховні заходи: вересень-жовтень

news
Осінь упевнено зайняла свої позиції. Вранішня прохолода, раптовий дощ, шелест листя під ногами - все це її прикметні ознаки. У цей час кожен з нас потребує особливої уваги і підтримки. Усвідомлюючи небезпеку осінньої меланхолії, Гуманітарний інститут пропонує Вам прийняти участь у цікавих творчих заходах.

Посвята першокурсників: студрада-рімейк!

00001311Запис у щоденнику першокурсника. 22 день навчання. Майже не блукаю по університету. В ліфт, як і раніше, старшаки не впускають. Пропонують займатися фізкультурою, при цьому перешіптуються і якось дивно посміхаються. Був у бібліотеці - набрав книг з невідомими назвами і таємним змістом. Запізнився на пару. Мабуть, викладач мене запам'ятав. Відчуваю, що отримаю двійку. Сумую за шкільними роками. Ще кілька місяців тому першокласники розступалися в буфеті, а восьмикласники радо пригощали пиріжками. Невже це кінець?

21 вересня - Міжнародний День Миру!

1261274979260У кожного з нас є рідні, близькі, знайомі, які свого часу доторкнулися до жаху війни. Старше покоління пам'ятає бомбардування Києва, Одеси, Харкова, Москви, героїчну оборону Севастополя, облогу і голод Ленінграду. Наші батьки доторкнулися до пекла війни в Афганістані, відчули безвихідь Карибської кризи. Сьогодні ми живемо у відносно стійкому світі. Наша держава покладає усіх зусиль, щоб для наших громадян уроки війни назавжди залишилися в історії. І це - наша спільна - загальнолюдська, історична перемога, наша головна цінність і турбота. Адже, підтримка миру - непросте завдання. Недаремно Римський Клуб відніс проблему війни і миру до однієї з глобальних проблем сучасності. Але чи вміємо ми берегти мир? Чи усвідомлюємо ту ціну, яку за нього заплатили наші діди і прадіди? Чи маємо ми майбутнє без миру?

Гуманітарний інститут: якість гарантовано!

01З 13 по 16 вересня 2011 року наш університет проходив ресертифікаційний аудит системи менеджменту якості стандарту ISO 9001:2008. Основна мета аудиту - встановити відповідність освітнього і наукового процесів високим міжнародним вимогам. Аудит здійснювали  провідні спеціалісти міжнародної групи Bureau Veritas Certification, заснованої ще 1828 року.

16 вересня 2011 року Гуманітарний інститут мав нагоду продемонструвати результати своєї діяльності за останні три роки та пройти перевірку на відповідність стандартам з якості надання освітніх послуг. Провівши кропітку роботу з вивчення документів, проаналізувавши результати освітнього, виховного, науково-дослідного і науково-методичного процесів, оглянувши аудиторії, поспілкувавшись зі студентами і викладачами, міжнародні аудитори дійшли до висновку: Гуманітарний інститут відповідає усім вимогам стандарту ISO 9001:2008 і здатен повною мірою реалізовувати Політику університету з якості та забезпечувати замовників і споживачів якісними освітніми й науковими послугами.

Від свого імені хочу висловити вам, шановні викладачі та співробітники інституту, щиру подяку! Ваша невтомна, творча і кропітка праця - запорука успішності Гуманітарного інституту, його найвища цінність і предмет гордості. Маю честь і надалі працювати поряд з вами на благо нашого рідного Національного авіаційного університету.

Директор Гуманітарного інституту А.Г. Гудманян

Вчена рада Гуманітарного інституту

news
14 вересня 2011 року в ауд. 8.803 відбулося перше в новому навчальному році засідання Вченої ради Гуманітарного інституту. Одним із ключових питань, винесених на обговорення Вченої ради, був аналіз результатів роботи приймальної комісії.

Слово до першокурсників!

IMG_18267 вересня в Актовій залі Національного авіаційного університету відбулася лекція директора Гуманітарного інституту для студентів першого курсу. Подібні заходи вже стали традиційними в нашому університеті, але, тим не менш, кожного разу вони є хвилюючими, сповненими цікавих запитань, відкритого і щирого спілкування адміністрації, кураторів і викладачів з новими членами нашої авіаційної родини.

Майбутнє творять далекоглядні! Три роки зі СМЯ

ISO90011За наказом ректора №72/од з 1 вересня 2008 року в Національному авіаційному університеті впроваджено Систему менеджменту якості, більш відому як ISO 9001. Минули три роки і ми можемо підвести певні підсумки. Оптимізовано систему документообігу, вироблені чіткі критерії якості освітніх послуг, перероблено навчальні програми, стандартизовано методики, підвищено усвідомлення відповідальності. Безумовно, як і кожне нове явище, що впливає на трансформацію усталених відносин та форм роботи, система менеджменту якості теж зіштовхнулася з деякими труднощами впровадження на початкових етапах.

Сьогодні кожен керівник, викладач, співробітник розуміє, що СМЯ освіти - це зручний і ефективний механізм самоконтролю. Він дає змогу миттєво фіксувати проблемні місця освітнього процесу та оперативно здійснювати їх кореляцію. І, що найголовніше, система менеджменту якості - це інструмент, завдяки якому організація адаптується до конкретної економічної ситуації і еволюціонує разом із суспільством, відповідаючи його запитам, тенденціям і перспективам.

Осінь! Подих душі

3340276_11fc9dc8Ось і прийшла осінь! Минули літні канікули, море, сонце, безтурботні дні та нічні дискотеки. Сьогодні - ми за партами і комп'ютерами, з підручниками і конспектами лекцій, в офісах, марштурках, метро. І не раз, згадуючи літні пригоди, ловиш себе на думці - "ну яке ж це свято - 1 вересня?" Попереду холодні ранки, тривалі дощі, короткі дні і довгі сумні вечори. Але саме осінь дарує нам нові знайомства, відкриття і знання. Вона розкриває в нашій душі щось потаємне, душевне, "своє". Гострішими стають відчуття, теплішають почуття, зростає бажання пригорнутися до близької людини, сказати добре слово незнайомцеві.

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Любомира Гузара, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: flsc@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве