Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету


 

Повір у себе

01У минулу п’ятницю за підтримки адміністрації Святошинського району м. Києва та районного Центру соціальних служб відбувся ХІV фестиваль творчості дітей і молоді з функціональними обмеженнями «Повіримо у себе». Цього року в роботі фестивалю безпосередню участь брали студенти нашого інституту, для яких ця подія стала справжнім іспитом на зрілість, людяність, тестом на професійну відповідність. Адже, не кожного дня молода, здорова, успішна людина зіштовхується з тими, для кого кожен крок, кожен вихід за поріг, кожен прожитий день є своєрідною перемогою, боротьбою, ціна якій – життя.

За легендою, юний Будда, залишивши розкішний палац батька, зустрів на своєму шляху людське горе. Це стало першим поштовхом до його просвітлення, основою світорозуміння. Сподіваємось, подібні заходи не залишать байдужими молоде покоління, а змусять замислитися над істинними цінностями, вічними пріоритетами, переконають у важливості добра, справедливості, любові, турботи.

Зима? Брак гарного настрою? Посміхніться!

1292201853_1-1Шановні колеги і студенти! Попереду нас чекають два непрості тижні цього семестру. Модулі, заліки, самостійні роботи, оформлення відомостей – невід'ємні атрибути підведення підсумків навчання. Втім мине небагато часу і нас зустрінуть казкою зимові свята, канікули і відпочинок. Адміністрація інституту пропонує вам відео-файли, що допоможуть зберегти силу духу й набратися терпіння. Посміхніться і зима стане лагідною, а люди навколо – привітними.

До 140-річчя від дня народження Лесі Українки

61643257 грудня відбулася наукова конференція, присвячена 140-річчю від дня народження Лесі Українки «Людиновимірний характер творчості Лесі Українки». Організатором конференції виступила кафедра філософії нашого інституту. В роботі конференції взяли участь науковці, викладачі, аспіранти і студенти з 8 регіонів України (Києва, Кіровограда, Харкова, Львова, Миколаєва, Луганська, Одеси, Дрогобича), які представляли 10 навчальних закладів.

У ході роботи конференції своє відображення знайшли такі проблеми як соціальні мотиви в поезії Л. Українки, її суспільно-політичні і філософські погляди, народний фольклор, релігійні і патріотичні погляди поетеси, проблема сенсу життя та щастя, свободи і відповідальності, лінгво-філософські особливості літературної спадщини Л. Українки. Всі доповіді були надзвичайно змістовними, розкривали непересічну особистість нашої видатної співвітчизниці – Лариси Петрівни Косач-Квітки.

Наукові успіхи наших студентів

banner-mi6 грудня 2011 р. в Європейському університеті відбувся міжвузівський «круглий стіл» на тему «Актуальні питання управління документно-інформаційною сферою». Учасники «круглого столу» обговорили ряд значущих питань стосовно управління документно-інформаційною сферою в контексті розвитку інформаційного суспільства, впровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, активізації потреби у підготовці спеціалістів з документознавства. У роботі «круглого столу» взяли участь учені, викладачі, студенти провідних наукових і освітніх установ України. Наш університет мала честь представляти делегація від кафедри історії та культурології Гуманітарного інституту. Примітно, що оргкомітет конференції відмітив високу теоретико-методологічну підготовку студентів нашого інституту.

Зі святом!

12600938083969115Останні десятиліття наша країна не знає слова «війна». Мир – найбільше досягнення людства, адже за останні чотири тисячоліття воно не перебувало в стані війни лише близько 250 років. Підтримка миру потребує виважених геополітичних рішень, толерантних міжнародних відносин, розсудливих фінансових кроків, мудрості у взаємовідношення влади та громадян. Важливу роль у збереженні миру відіграє армія. Її міць, надійність, озброєння, чесність – невидимий щит оборони, перший рубіж нашого спокою, основа впевненості в майбутньому, запорука чистого неба над нашими дітьми, батьками, близькими.

6 грудня наша держава відзначає День Збройних Сил України. Традиційно, це свято асоціюється з днем справжніх чоловіків, днем охоронців сімейних вогнищ, днем честі, гідності, мужності.

Будьте впевненими у своїх силах, щедрими, відвертими, бережіть тепло сердець небайдужих вам людей, робіть красиві, сміливі вчинки, пам’ятайте, що хтось потребує вашого захисту і турботи.

А. Гудманян

Українська мова: вчора, сьогодні, завтра

220px-Azbuka_1574_by_Ivan_FyodorovЩороку під егідою Інституту української філології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова проходить Всеукраїнська науково-практична конференція «Українська мова: вчора, сьогодні, завтра в Україні і світі». Вона об’єднує провідних спеціалістів України в галузі української мови, писемності та літератури. Цього року серед запрошених були й викладачі та студенти нашого  інституту, виступи яких відзначалися особливою актуальністю і дискусійним характером. Не дивно, що за підсумками роботи конференції, яка відбулася ще 10 листопада 2011 р., оргкомітет прийняв рішення опублікувати роботи наших студентів у матеріалах конференції. Вітаємо кафедру українознавства з цим успіхом, а студентам бажаємо плідної наукової роботи. Адже, дослідження з історії та сьогодення української культури – важлива складова нашої ідентичності як народу, держави, рівноправного члена європейської родини.

День толерантності

1266376591_228У Всесвітній день боротьби зі СНІДом у стінах нашого інституту відбувся круглий стіл «Погляд очима студентів на проблему ВІЛ/СНІДу», організований Школою соціальної роботи, під керівництвом доцента кафедри соціології і соціальних технологій О.А. Хомерікі. До обговорення актуальної проблеми були залучені лікарі, священики, представники громадських організацій і соціальних служб, аспіранти, студенти, викладачі. Кожен міг висловитися з приводу «чуми ХХ століття».

Практика перекладу в «польових» умовах

Сучасна авіація – це перш за все міжнародна співпраця. Очевидно, в глобалізованому світі вона неможлива без взаєморозуміння. Обмін науковими публікаціями, розробка і впровадження інноваційних технологій, дослідження кон’юнктури ринку, вивчення світового досвіду, керування рухом повітряних суден, підготовка пілотів – ці та багато інших аспектів авіаційної промисловості потребують висококваліфікованих спеціалістів з перекладу.

plane

Відповідаючи на запити сьогодення, 2 грудня 2011 року студенти Гуманітарного інституту напряму «Філологія» у рамках дисципліни «Практика перекладу англійської авіаційної термінології» відвідали Музей авіації НАУ в аеропорту Жуляни. На власні очі молоді фахівці змогли побачити елементи конструкції літальних апаратів, побувати в кабіні пілота. Упевнені, що подорож до світу авіації, яка стала можлива за підтримки керівництва університету, покращить знання студентами авіаційної термінології, сприятиме підвищенню їх мотивації до навчання, актуалізує прагнення стати професіоналом своєї справи, свого покликання єднати людей.

Зустріч керівництва університету з викладачами кафедри англійської філології і перекладу

nau8У перший день зими Гуманітарний інститут приймав високих гостей – голову Комітету Верховної Ради України з питань освіти та науки, народного депутата України, першого проректора нашого університету Максима Георгійовича Луцького та проректора з навчально-виховної роботи Ярослава Вікторовича Козачка. На зустрічі були присутні науково-педагогічні працівники та навчально-допоміжний склад кафедри англійської філології і перекладу, а також адміністрація Гуманітарного інституту.

У вступному слові Максим Георгійович майстерно налаштував аудиторію на відверту розмову, яка в подальшому нагадувала сімейну нараду однодумців, людей, об’єднаних спільною метою, принципами, ідеалами, баченням майбутнього. Як наслідок, жодна сфера буття університету не залишилась поза увагою. Навчальний процес, виховання молоді, умови праці, наукова діяльність, гуртожитки, будівництво житла для викладачів, фінансові можливості, перспективи – усі ці непрості питання знайшли відповідь.

Сподіваємось, що подібні зустрічі стануть традиційними, адже публічне обговорення наукової, освітньої і виховної політики університету, безпосереднє роз’яснення соціальних ініціатив керівництва, чітке розуміння стратегій розвитку дозволяє сформувати той колектив однодумців, який здатен не лише розв’язувати поставлені завдання, а й рухатися уперед.

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве