Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету


 

Екскурсійний клуб в опереті

DSCN2297У минулі вихідні  викладачі кафедри іноземних мов і прикладної лінгвістики провели чергові заходи зі студентами-учасниками наукових гуртків, що активно діють на кафедрі. Члени «Екскурсійного клубу»  відвідали Київський національний академічний театр оперети та переглянули оперету-мюзикл «Таке єврейське щастя». Учасники гуртка насолодились чудовою акторською грою та майстерним виконанням вокальних партій у виставі та отримали величезне задоволення від непересічного єврейського гумору, яким сповнена кожна сцена мюзиклу.

Від історичних подій до підручника

PC14111914 грудня 2012 р. завідувачі кафедр Гуманітарного інституту І.І. Тюрменко (кафедра історії та документознавства) і І.В. Бурлакова (кафедра української мови та культури) були учасниками п’ятого науково-методичного семінару «Актуальні проблеми викладання історії України та історії української культури у вищій школі». Він пройшов на базі кафедри історії Національного технічного університету України «Київський політичний інститут» за сприяння МОН МС України. На семінарі обговорювалися інноваційні підходи у формуванні змісту історичної освіти, сучасні інтерактивні методи викладання, структура та зміст підручників тощо.

На Андрія я гадала..

2413 грудня 2012 року всі красуні нашого інституту святкують День святого Андрія. З усіх свят річного календарного циклу День Андрія Первозванного є одним із найтаємничіших. У цей день незаміжні дівчата сходилися до однієї хати, жартували, оповідали різні історії грали в ігри. А в ніч з 12-го на 13-те – ворожили. Гуманітарний інститут славиться своїми студентками-красунями, які теж не залишилися байдужими до народних традицій та до своєї майбутньої долі. Ввечері вони із величезною цікавістю гадали: і черевика закидали, і воском на воду накрапали перстенем, в люстерку нареченого виглядали. Важливо пам’ятати традиції свого народу, бо в історії – майбутнє!

Усі ми родом із дитинства..

fhmCE8Vnz4oУ кожного з нас бувають моменти, коли хочеться повернутися у світ, де все загадково, несподівано і, водночас, зрозуміло і просто. «12.12.12» – сама по собі – зачарована дата. Недарма саме цього дня у рамках плану виховних заходів у гуртожитку № 5 Гуманітарного інституту відбувся «Вечір кіно». Для перегляду був обраний фільм «Один вдома», який залишається улюбленим і нагадує усім найчарівніші свята – «Новий рік» та «Різдво Христове». Студенти залишилися задоволеними переглядом фільму. Хтось почав міркувати про святкування новорічних свят, хтось мріяв про здійснення бажань, а хтось просто відчув себе вдома. Такі заходи дуже важливі, адже вони створюють у студентів відчуття домашнього затишку.

Соціально-гуманітарні науки: проблеми розвитку

DSCN031012 грудня 2012 року на кафедрі філософії відбувся круглий стіл, присвячений 10-річчю Гуманітарного інституту. З вітальним словом до учасників звернувся директор інституту Артур Гудманян. Серед запрошених у роботі круглого столу брали участь доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та документознавства ГМІ Тюрменко  І.І., доктор філософських наук, професор, завідувач відділом методології і соціології наук  Центру досліджень науково-технічного потенціалу  та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України Онопрієнко В.І., доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та психології професійної освіти ГМІ, доктор філософських наук, доцент завідувач кафедри філософії та соціології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Васильєва І. В., доктор філософських наук, професор, завідувач відділом зарубіжної філософії Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України, Лях В.В., кандидат філософських наук, доцент директор Інституту міжнародних відносин НАУ Фоменко А.М. Завідувач кафедри філософії НАУ Дротянко Л.Г. висловила сподівання, що зроблені за результатами роботи круглого столу висновки сприятимуть розвитку соціально-гуманітарних наук у системі університету.

Мовна підготовка у США та в Україні

DSC0620012 грудня 2012 року на кафедрі іноземних мов і прикладної лінгвістики Гуманітарного інституту в черговий раз гостем була професор Державного університету штату Вашингтон Марина Толмачова. Цього разу наша колега зі Сполучених Штатів Америки провела семінар на тему «Навчальні програми та структура навчального процесу у вищих навчальних закладах США». Тема семінару викликала запеклу дискусію, до якої залучилися співробітники  навчально-методичного відділу НАУ та представники кафедр Гуманітарного інституту. Марина Олександрівна підкреслила, що однією з найважливіших складових визначення престижності університету у США є вивчення студентами іноземних мов на університетському рівні.  Високий рівень володіння принаймні однією, а бажано декількома європейськими та східними мовами – необхідна умова отримання університетського ступеня у США. Українські викладачі висловили надію, що українська система освіти прийде до світових стандартів і тим самим підвищить престиж і затребуваність викладачів іноземних мов.

Міжнародна конференція: запрошуємо

web_linksКафедра історії та документознавства спільно з кафедрою дипломатичної та консульської служби Дипломатичної академії України при МЗС України 21-22 березня 2013 р. проводять Міжнародну науково-практичну конференцію «Інформаційно - документальні комунікації в глобалізованому суспільстві», що має на меті поглибити наукові знання про документ та його роль у сучасному суспільстві, збагатити практичний досвід  з питань інформаційно-аналітичної  діяльності установ та організацій та виробити практичні рекомендації щодо розширення комунікаційного діалогу засобами документа та його інформаційної складової. Запрошуємо до участі науковців і аспірантів!

Інформаційний лист

Навчання не тільки з книжок

IMG_64015 та 12 грудня 2012 року під керівництвом викладачів секції «Практика перекладу англійської авіаційної термінології» кафедри англійської філології і перекладу Гуманітарного інституту студенти 4 курсу відвідали ангар НАУ, де прослухали лекцію консультативного характеру по темам, що вивчаються з дисципліни «Практика перекладу англійської авіаційної термінології». Студенти отримали можливість наочно побачити структурні елементи літака: фюзеляж, хвостове оперення, шасі, двигун та крило, а також проконсультуватись у фахівців сфери авіації щодо перекладу окремих авіаційних термінів. Такі лекції сприяють закріпленню та візуалізації теоретичного матеріалу і покращують розуміння студентами авіаційних текстів.

Конкурс перекладачів

IMG_641711 грудня 2012 року на кафедрі англійської філології і перекладу було проведено другий (усний) тур IV Міжвузівського конкурсу молодих перекладачів. У конкурсі взяли участь студенти шести ВНЗ України: НТУУ «Київський політехнічний інститут», Київський інститут перекладачів, Київський міжнародний університет, Київський університет імені Бориса Грінченка, Національний лінгвістичний університет та Національний авіаційний університет. У результаті першого (письмового) туру до участі у другому турі були запрошені 17 студентів. Після другого (усного) туру комісія визначила переможців конкурсу.

Спартакіада НАУ з волейболу серед інститутів

DSC08196З 20 листопада по 7 грудня 2012 року кафедри фізичного виховання та спортивної підготовки у спорткомплексі НАУ проводили змагання «Спартакіади НАУ» з волейболу. У змаганнях брали участь 120 учасників. Змагання проводились за олімпійською системою (на вибування). Місця розподілились наступним чином: І місце – ІАН, ІІ місце – ФКН, ФКС, ІІІ – ІАСУ. Кращими гравцями були визнані: у номінації «Кращий нападаючий» – Мазко Денис (МЕФ - 301), «Кращий блокуючий» – Євтушенко Дмитро (ІАН - 209), «Кращий захисник» – Бабич Олексій (ІАН-409). Головний суддя змагань – старший викладач кафедри фізичного виховання Єременко В.Г. Бажаємо подальших успіхів у спортивному житті Університету !

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве