Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету


 

.. до Дня української писемності та мови

DSC030806 листопада 2012 року в рамках проведення Днів української писемності та мови відбулася відкрита лекція доцента кафедри української мови та культури Любові Савельєвої на тему: «Походження слов’янської писемності за М. Брайчевським». Студентська аудиторія отримала цінні знання і враження від майстерного володіння лектором новітніми технологіями.

День працівника соціальної сфери

b_sociologyУ першу неділю листопада 2012 року кафедра соціології та соціальних технологій Гуманітарного інституту провела низку заходів, присвячених Дню працівника соціальної сфери. Цей день було відзначено як професійне свято Указом Президента України від 13.04.1999 № 374/99, що  є свідченням високої оцінки державою ролі працівників. Вони забезпечують реалізацію державної політики з питань соціального захисту, зайнятості, організації оплати і безпеки праці.

Знання – це сила!

52 листопада 2012 року у гуртожитку №5 Гуманітарного інституту відбувся турнір інтелектуалів «Брейн-ринг»! Студентська рада гуртожитку  вирішила протестувати першокурсників на знання та інтелект. За перемогу в грі змагалися дві команди найкреативніших студентів гуртожитку: команда дівчат з назвою «Шайно» та команда хлопців з не менш оригінальною назвою «Мінус на плюс».  Гра пройшла досить швидко, адже першокурсники виявились доволі кмітливими. У ролі справедливого журі були: голова Студентської ради гуртожитку №5 – Вадим Савєльєв та голова Студентської ради ГМІ – Яна Микита, які визнали хлопців «Мінус на плюс» - переможцями.

До професіоналізму через авіацію!

G5qx4XKRhDQ_gmi5 листопада 2012 року студенти першого курсу Гуманітарного інституту напряму «Психологія» у супроводі наставника М. Іванюк відвідали Музей авіації НАУ. Отримана із вуст досвідченого екскурсовода інформація дала можливість допитливим майбутнім фахівцям не тільки дізнатися про історію становлення авіації та її подальший розвиток у незалежній Україні, а й наочно розкрила перед майбутніми спеціалістам-психологам перспективи для їх реалізації, допомогла побачити своє місце у функціонуванні цієї галузі, зрозуміти деякі аспекти діяльності у сфері підвищених психологічних навантажень та ризиків. Дякуємо адміністрації Музею авіації НАУ за можливість доторкнутись до історії минулого та за розширення професійного кругозору.

Дні української писемності

DSC029755 листопада в стінах Гуманітарного інституту відбулося урочисте відкриття Днів української писемності та мови. У вступному слові завідувач кафедри української мови та культури Ірина Бурлакова наголосила, що захід присвячено 10-річчю ГМІ. У форматі відкриття було презентовано книжку професора Ядвіги Януш «Правила українського правопису». З теплими словами до аудиторії звернулась завідувач читальної зали літератури з українознавства бібліотеки НАУ Оксана Лазаренко. Любителі української поезії, серед яких були студенти ГМІ, ФМЛ, ІІДС, ІАСУ у рамках конкурсу декламаторів продемонстрували високий рівень знання української класичної та сучасної поезії.  Дні писемності продовжуються!

Україна - Польща: зміцнення освітньої співпраці!

nau8З 14.11.2012 по 21.11.2012 викладачі та студенти Гуманітарного інституту братимуть участь у спільному українсько-польському круглому столі на тему «Стан і перспективи європейського освітнього простору». Круглий стіл проводиться в рамках освітньо-культурного проекту, організованому польськими колегами на базі Вищої школи управління і адміністрування у м. Ополе. Планується обговорення таких питань як інтернаціоналізація європейської освіти, чинники мобільності студентства, питання обміну і освітньої співпраці. В межах візиту підніматимуться  питання посилення освітнього і наукового співробітництва між двома вищими навчальними закладами та співпраці в галузі інноваційних, інформаційних освітніх технологій, а також ознайомлення з польським досвідом євроінтеграції і громадянських ініціатив.

Цікаве поруч!

-cNYtoRg-qMСтуденти-психологи не на жарт зацікавилися авіацією! 5 листопада 2012 року 106 група разом із своїм куратором М. Іванюк відвідали ангарний комплекс Національного авіаційного університету! Літаки! Гелікоптери! Безліч різноманітних деталей! Екскурсія принесла багато яскравих вражень та цікавої, корисної інформації. Для майбутніх фахівців ці знання стануть не тільки необхідними для успішної діяльності, а й зможуть допомогти їм компетентно працювати психолога в галузях з підвищеними психологічними навантаженнями та ризиками, в т.ч. в авіатранспортній галузі.

Пам’яті остарбайтерів

2Кафедра історії та документознавства на виконання Плану заходів у зв’язку з 70-річчям початку насильницького вивезення мирного населення з території окупованої України на примусові роботи в роки ВВВ здійснила низку заходів. Так студенти груп 121 ДК та 122 ДК під керівництвом своїх наставників Бем Н.В. і Яценко О.М. підготували стінгазети про остарбайтерів. Унікальний фотоматеріал та розповіді оживлюють сторінки минулого, торкаються серця всіх, хто бажає долучитися до цього інформаційного листа.

Битва за Дніпро

bitva_2Напередодні святкування 69-ої річниці визволення столиці України від німецько-фашистських загарбників студенти-документознавці Гуманітарного інституту другого курсу презентували тематичну стінгазету. Вона була присвячена знаменній даті 6 листопада – Дню визволення Києва. Ксенія Слюсаренко та Ання Галущенко – автори ідеї стіннівки вважають, що молодь мало знає про подвиг наших дідів, а тому такі акції вкрай необхідні для формування патріотизму.

Обговорюємо проблеми підготовки перекладачів

IMG_63633 листопада 2012 року на кафедрі англійської філології і перекладу було проведено професійно-навчальну бесіду зі студентами 3 курсу спеціальності «Переклад» на тему: «Недоліки та переваги роботи усного перекладача». Обговорення відбулося у мультимедійній аудиторії 8.1406. У процесі усного послідовного та подекуди синхронного перекладу студенти, під керівництвом доцента І. Гонти, виявляли труднощі, які перекладач-професіонал мусить долати в щоденній практиці.

Як гуманітарії авіатехнікою цікавилися!

P93000031Студенти Гуманітарного інституту спеціальності «Соціальна робота» разом з доцентом кафедри соціології та соціальних технологій О. Бліновим брали  участь у 8-му Міжнародному авіаційно-космічному салоні «АВІАСВІТ-ХХІ», який відбувся з 27 вересня по 1 жовтня 2012 р. у м. Києві (п.м.т. Гостоміль, аеродром «Київ-Антонов»). Під час роботи виставки були проведені показові польоти авіатехніки та проведений перший випробувальний політ модернізованого літака Ан-70 та Ан-225 («Мрія»). Студенти мали змогу побачити авіаційну техніку, яка активно використовується в цивільних авіаперевезеннях України.

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве