Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету


 

Конкурс перекладачів

vnimanieЗапрошуємо Вас узяти участь у IV Міжвузівському конкурсі молодих перекладачів, який проходитиме у м. Києві за адресою: проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 8, кафедра англійської філології  і перекладу Гуманітарного інституту НАУ. До участі у конкурсі запрошуються студенти 3-5 курсів вищих навчальних закладів денної форми навчання напряму підготовки «Філологія».
У рамках першого відбіркового (письмового) туру конкурсу учасники мають подати переклади українською мовою запропонованого уривку (див. Додаток) та заповнені анкети до 25 листопада 2012 р. Комісія у 5-денний термін перевіряє роботу та інформує учасників щодо можливості їхньої участі в другому турі конкурсу. Прийом робіт здійснюється за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду з позначкою «Робота на конкурс». Максимальна кількість конкурсантів від одного ВНЗ – 5 студентів.

завантажити інформаційний лист..

«Екскурсійний клуб» вирушає у похід

DSC_0060Для учасників "Екскурсійного клубу", що діє на кафедрі іноземних мов і прикладної лінгвістики Гуманітарного інституту, стало доброю традицією проводити вихідні разом. Студенти та викладачі кафедри відвідують мальовничі місця Києва, організовують інформативні екскурсії, ходять до театрів та концертних залів. Учасники клубу отримують безліч позитивних емоцій та дізнаються чимало нового, що стане у нагоді в майбутній професійній діяльності та розширить їхній кругозір. Цього разу 11 листопада 2012 року «Екскурсійний клуб» організував похід до Музею Великої Вітчизняної Війни, що був присвячений Дню визволення Києва від фашистських загарбників. Учасники клубу переглянули експозицію музею, прослухали розповідь гіда та поділилися власними знаннями з історії тих подій. Сподіваємось, такі зустрічі допоможуть молоді укріпити почуття патріотизму та гордості за минуле нашої країни.

З Днем української писемності та мови!

DSC031899-го листопада в Україні традиційно святкується День української писемності та мови відповідно до Указу Президента України № 1241/97 від 09.11.1997 року «Про день української писемності та мови». Напередодні свята в Гуманітарному інституті проходив тижневий цикл заходів, присвячений цьому надзвичайно важливому для української нації дню. Із 5-го по 9-те листопада було проведено презентацію підручника «Правила українського правопису», лекцію-презентацію «Витоки слов’янської писемності», круглий стіл «Актуальні проблеми сучасної україністики», конкурс декламаторів, стіннівок та заключний етап «Азъ-Буки-Квест». І на завершення 9-го листопада відбулось урочисте нагородження переможців конкурсів дипломами та призами.

Дирекція Гуманітарного інституту
висловлює подяку кафедрі української мови та культури,
а також студентам і співробітникам, які брали
активну участь в організації та проведенні свята.

Конкурс стіннівок..

DSC_0002_28 листопада 2012 року в рамках Днів української писемності та мови відбувся конкурс студентських газет – стіннівок. Результатом праці студентів різних інститутів та факультетів, таких як ІАСУ, ФЕП, ФМЛ, ГМІ, стало тридцять газет, що були представлені в холі 8 корпусу. Модераторами конкурсу виступили доценти кафедри української мови та культури Галина Гайович та Людмила Добровольська. Серед стіннівок було відібрано шість кращих, а їх автори відзначені грамотами. З результатами студентської творчості можна ознайомитися на 8 поверсі нашого корпусу.

«Поезія – це завжди неповторність…»

IMG_15858 листопада 2012 року на кафедрі іноземних мов і прикладної лінгвістики Гуманітарного інституту відбулася зустріч з молодою сучасною поетесою, членом Національної спілки письменників України, лауреатом  міжнародних конкурсів та українсько-німецької премії імені Олеся Гончара, Анною Малігон. Авторка презентувала свої нові збірки – «Переливання крові» та « Покинутим кораблям». Поціновувачі української поезії із захопленням слухали вірші в авторському виконанні, ділилися враженнями та дізнавалися секрети поетичної майстерності. Палку дискусію викликало питання про натхнення митця та засоби реалізації творчого задуму. Піднесені  поетичною хвилею, студенти декламували свої власні вірші, бажаючи отримати зауваження та поради професійного літератора.  Сподіваємося, що доброзичливістю та щирим словом здійснився «… якийсь безсмертний дотик до душі».

Наймолодші таланти!

67 листопада 2012 року в нашому інституту відбулася незабутня подія: першокурсники дебютували зі своїми талантами, зробивши перший крок у творче життя. Запальний драйв, шалена енергетика та океан сміху лунав із уст глядачів щохвилини. Феєричну атмосферу створили такі команди-учасниці: «Six, seven, eight» – команда психологів, «Маши і Медвідь» – команда філологів, «Стюардеси на ім’я Жанни» – команда документознавців, а також «Збірна соціологів» та «Соціальна робота». Виступи команд пройшли на високому рівні, адже першокурсники додали максимум зусиль до підготовки. За результатами виступів команд, журі визначило кращих.

Наукові здобутки гуманітаріїв

IMG_23305 листопада 2012 р. на засіданні кафедри історії та документознавства Гуманітарного інституту заступником завідувача кафедри Л. Божук був представлений диплом члена Міжнародного наполеонівського товариства, що отримав доцент кафедри О. Захарчук. Останній ознайомив колектив кафедри з новим науковим доробком – 3-х томною енциклопедією «Вітчизняна війна 1812 р. та визвольний похід російської армії 1813 – 1814 років», де він є автором 28 наукових статей.

Україністика: актуальні проблеми сьогодення

DSC03134

8 листопада у рамках Днів української мови в Гуманітарному інституті було проведено круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми сучасної україністики». У ході роботи учасники обговорили шляхи розвитку української мови, її місце в сучасній науці й культурі. З доповідями виступили провідні науковці з Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, а також науково-педагогічні співробітники кафедри української мови та культури ГМІ.

Крок уперед!

DSC071148 листопада 2012 року студенти другого курсу нашого інституту напряму «Соціальна робота» та «Соціологія» провели студентські читання на тему: «Ми – студенти, ми – майбутнє!». У невимушеній атмосфері студенти проаналізували власні успіхи, яких вони досягли за минулий рік та труднощі, які здолали за цей період. В результаті, дійшли висновку, що навчаючись в університеті вони отримали не лише знання, а й колосальний соціальний досвід, який зробив їх дорослими людьми. Крім того, обдарована молодь мала можливість продемонструвати свої здібності до співу, складання віршів та ораторського мистецтва у дружньому колі однолітків.

Пам’ятаємо славетні сторінки історії

_006

7 листопада 2012 року учасники студентського англомовного клубу, що успішно діє на кафедрі іноземних мов і прикладної лінгвістики Гуманітарного інституту, провели чергове засідання у парку Партизанської слави. Засідання було присвячене Дню визволення Києва від німецько-фашистських загарбників. Ідею провести таке засідання висловили учасники клубу, коли з прикрістю зізнались, що сучасна молодь майже нічого не знає про ті тяжкі та героїчні роки. Тож за тиждень до запланованого засідання кожен учасник отримав завдання – розпитати своїх родичів та знайомих про події Великої Вітчизняної Війни і підготувати розповідь англійською мовою. У парку Партизанської слави прозвучали зворушливі оповіді дітей війни у переказі їх онуків. Юнаки без сумніву почали з більшою повагою ставитися до своїх дідусів та бабусь та краще розуміти історію рідного краю.

.. до Дня української писемності та мови

DSC030806 листопада 2012 року в рамках проведення Днів української писемності та мови відбулася відкрита лекція доцента кафедри української мови та культури Любові Савельєвої на тему: «Походження слов’янської писемності за М. Брайчевським». Студентська аудиторія отримала цінні знання і враження від майстерного володіння лектором новітніми технологіями.

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве