Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету


 

Здобутки на ниві науки

_jpg28 січня 2013 року на засіданні Вченої ради історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка успішно відбувся захист кандидатської дисертації нашої колеги, співробітниці кафедри історії та документознавства Юлії Гладун. Тема дисертації – «Громадсько-політична діяльність українців Канади (1945 – 1991 рр)». Офіційними опонентами були Піскун Валентина Миколаївна – доктор історичних наук, старший науковий співробітник відділу джерел з новітньої історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України та Даниленко Олександр Вікторович – доктор історичних наук, доцент кафедри української історії та етнополітики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вчена рада та опоненти високо оцінили роботу Гладун Ю.П. Відмітили професіоналізм та високий рівень роботи дисертантки. Бажаємо подальших професійних успіхів!

Від корпоративної культури до моралі

SAM829 січня 2013 року в Гуманітарному інституті відбувся методичний семінар, присвячений моніторингу розвитку корпоративної культури в університеті та дотриманню стандартів освітнього процесу. На семінарі були присутніми представники адміністрації інституту, наставники усіх академічних груп, фахівці лабораторії психології професійної діяльності та студентський актив. Основним питанням заходу було висвітлення цілей та завдань щодо виховання та навчання студентської молоді.
Підводячи підсумки засідання, заступники директора Ж. Іванова та Л. Бондар відмітили, що нашою стратегічною метою є формування моральної самосвідомості майбутніх фахівців. Саме це допоможе їм осмислено обрати життєвий шлях та досягти професійного успіху.

Інтернет-цивілізація: нові горизонти етики

_MG_029325 січня 2013 року професор кафедри історії та документознавства Гуманітарного інституту Марія Рогожа та студенти напряму «Документознавство та інформаційна діяльність» брали участь у роботі круглого столу «Етика в соціальних комунікаціях», організованому Київським університетом культури і мистецтв та Центром прикладної і професійної етики Київського університету імені Тараса Шевченко. У рамках роботи круглого столу обговорювалися проблеми функціонування етичних цінностей в українському суспільстві, взаємодії універсальних та професійних моральних вимог. Особливої уваги з боку учасників набули питання етичного регулювання в сфері інформаційно-комп’ютерних технологій (проблеми приватності, захисту інтелектуальної власності, плагіату в Мережі) та мережевого етикету.

Освоюємо проектну форму опанування знань

cp_5328 січня 2013 р. на кафедрі педагогіки та психології професійної освіти гуманітарного інституту для викладачів, студентів та аспірантів НАУ відбувся науково-методичний семінар: «Метод проектів як основа формування продуктивних знань в процесі професійної підготовки авіаційних психологів». На семінарі висвітлювались питання загального алгоритму методу проектів, типологічні ознаки проектів, їх характеристики і типи. Метод проектів дозволяє перейти від пасивного сприйняття інформації до дії і отримання нових знань через досвід навчального експериментування; від запам’ятовування і відтворення навчального матеріалу – до критичного і творчого осмислення навколишньої дійсності.

Багатий традиціями: до 80-річчя НАУ

DSC0286725 січня 2013 року кафедра іноземних мов за фахом Гуманітарного інституту організувала та провела для студентів 1 курсу ФЛА і ГМІ творчий диспут на тему «80-річчя НАУ». Студенти ознайомились з історією нашого рідного університету, його теперішнім і майбутніми перспективами. Особливої гостроти серед учасників заходу набуло питання працевлаштування по завершенні навчання та роль авіаційної складової в підготовці фахівців. Не оминули увагою студенти і проблему мовної підготовки, адже в наш час знання іноземних мов стало не просто нормою, а необхідністю. Сподіваємось, наші молоді колеги відучи смак навчання в університеті та зроблять усе можливе, щоб в майбутньому підтвердити кредо «НАУ – освіта, що випереджає час».

Вчимося бачити прекрасне

14_1Формування естетичної культури та смаку – важлива складова виховання студентської молоді. Вміти бачити, відчувати прекрасне, прагнути до високих ідеалів краси є нагальною потребою в суспільстві споживання і користі. Саме тому 27 січня 2013 року актив студентської ради Гуманітарного інституту у рамках програми виховних заходів організував екскурсію на «Виставку квітів Снігової Королеви». Представлені композиції здивували присутніх, адже це були букети живих, перетворені на лід. Сучасні технології допомогли дизайнерам «Київзеленбуду» реалізувати найсміливіші зимові фантазії. Вони поєднали зиму і літо, тепло і холод, життєву активність та відпочинок. Інколи тяжко зорієнтуватися: казка це чи реальність. Навіть крізь лід проступає бархатна ніжність троянд та орхідей. Студенти були одноголосні у висновку: гордий, злий образ Снігової королеви відтворився композиціями, які зачаровують своєю казковістю.

Від мови до міжнародної співпраці

225 січня 2013 р. на кафедрі іноземних мов за фахом Гуманітарного інституту згідно з програмою атестації учасників проекту англомовного навчання в НАУ викладачі та аспіранти спеціальних кафедр ІАСУ, ІКІТ, АКІ та ІЕМ складали іспит з англійської мови професійного спрямування. Отриманий за цією програмою сертифікат дає право викладати профільні дисципліни англійською мовою. Впевнені, опанування мови міжнародного спілкування не лише розкриває потенціал нашого університету, а й укріплює його статус як міжнародного центру підготовки фахівців для авіації.

Вітаємо!

12 січня (25 січня за новим стилем) 1755 року в день святої мучениці Тетяни
російська імператриця Єлизавета підписала указ про створення
Московського університету, який, з часом, став провідним освітнім центром.
Саме тому 25 січня студенти Росії святкують день Тетяни – покровительки студентської молоді.
Зважаючи на віхи спільного історичного минулого, цю дату прийнято відзначати й в Україні.

Викладачі Гуманітарного інституту щиро вітають студентів зі святом та
виражають упевненість, що залишене за плечима романтичне дитинство
відтвориться у вашій молодості гідністю, впевненістю, щирістю, відкритістю, цікавістю до науки.

Prosto про важливе

10523 січня 2013 року під керівництвом психолога кафедри педагогіки та психології професійної освіти В.Фурман відбулося перше засідання дискусійного клубу «Все prosto». Темою обговорювання стало питання формування сексуальної культури особистості. Незважаючи на специфіку даної проблеми та її індивідуальний характер, студенти відкрито висловлювали свої думки щодо сучасних підходів до розуміння проблем статевих стосунків. Завершилась дискусія переглядом тематичних відеороликів та рольовою грою, в якій взяли участь усі присутні.

Турбуємось про майбутнє

P101060223 січня 2013 року викладачі кафедри історії та документознавства В.М. Варенко та В.О. Юрченко провели зустріч з випускниками спеціальності «Діловодство» Коледжу інформаційних технологій та землевпорядкування. На зустрічі були означені перспективи вступу до нашого університету, озвучені умови навчання і можливості професійного й творчого зростання. Зустріч викликала жваву зацікавленість у присутніх. Сподіваємося, що скоро побачимо випускників коледжу на старших курсах спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» нашого інституту.

Впроваджуємо нові спортивні дисципліни

_01123 січня 2013 року викладачами методичного об`єднання спортивних ігор кафедри фізичного виховання Гуманітарного інституту вперше у навчальний процес було впроваджено дисципліну «гігантський волейбол». Цей вид волейболу розвиває силу, спритність, швидкість, колективізм і, безперечно, надає масу позитивних емоцій. Саме тому в рамках презентації даного виду спорту було вирішено провести у форматі змагання між командами двох інститутів – Гуманітарного та Інституту екологічної безпеки. Сподіваємось, дисципліна найде своїх шанувальників серед студентів університету.

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве