Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету


 

Америка поруч

___new_192823-big7 лютого 2013 року в Гуманітарному інституті відбулась зустріч студентів 1 курсу спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність» та викладачів кафедри історії та документознавства з американським музеологом та куратором громадського міського музею м. Браунсвилл (штат Техас) пані Дженніфер Канн. Вона перебуває в Києві за програмою Fulbright Scholar в статусі вільного куратора в Музеї Івана Гончара. Пані Канн з радістю згодилась зустрітись із викладачами і студентами-документознавцями, які вивчають навчальний предмет «Музеєзнавство».

Укріплюємо родинні зв’язки

0117 лютого 2013 року студенти та викладачі кафедри іноземних мов і прикладної лінгвістики в рамках програми роботи «Екскурсійного клубу» відвідали кінотеатр «Супутник», де подивились російську збірку новел «З Новим роком, мами!». Переглянувши стрічку, екскурсанти дійшли висновку, що сучасне кіномистецтво не є лише розважальним, до якого останнім часом призвичаїлась молодь. Воно може і має спонукати до роздумів, викликати душевні переживання та змушувати людину переглядати свої життєві цінності. Студенти провели цікаву дискусію про природу родинних взаємин, про первинне значення родинного зв’язку та материнських почуттів. Члени клубу замислились над характером відносин у власних родинах. Більшість з них прийняла рішення приділяти більше уваги батькам, з розумінням відноситися до їх проблем.

Вчимося жити разом

DSC032426 лютого 2013 року на кафедрі педагогіки та психології професійної освіти відбувся науково-методичний семінар зі студентами університету на тему: «Практичне значення психології в життєдіяльності людей». Керівник семінару – старший викладач кафедри Н. Демченко. Мета семінару полягала у формуванні знань психологічного спостереження; розвитку уміння аналізувати соціально-психологічні явища. За допомогою власного спостереження студенти знаходили та описували соціально-психологічні феномени, які відображають закономірності поведінки і діяльності людини, що обумовлені фактам її включення в соціальні групи, а також психологічні характеристики самих цих груп. Впевнені, отримані знання допоможуть молодим людям орієнтуватися у складних соціальних стосунках.

Нові форми профорієнтаційної роботи

DSC097576 лютого 2013 року відбулася зустріч викладача кафедри політології та соціальних технологій Гуманітарного інституту Л.Д.Довгополової з фахівцями соціальної роботи загальноосвітніх шкіл та керівництвом Навчально-методичного Центру практичної психології Києво-Святошинського району. У межах профорієнтаційної роботи Л.Д.Довгополова презентувала основні напрями роботи Гуманітарного інституту НАУ. Зі свого боку, керівництво Навчально-методичного Центру практичної психології висловило пропозицію організовувати просвітницьку роботу серед старшокласників загальноосвітніх шкіл щодо професії соціального працівника за участю студентів НАУ спеціальності «Соціальна робота».

Все, що ми є, створено нашими думками

DSCN07056 лютого 2013 року у студентській світлиці гуртожитку № 5 Гуманітарного інституту відбулася зустріч студентів Гуманітарного інституту з викладачами кафедри філософії Подою Т.А., Сідоркіною О.М. та Скибою О.П. Під час зустрічі студенти мали нагоду переглянути відеоролік «Будда Гаутама» та «Свідомість і її можливості». Після перегляду відбулося обговорення питання толерантного відношення до представників інших віросповідань. Дискусію викликало питання пошуку сучасною молоддю нематеріального сенсу свого життя, що вимагає від молодих людей значних інтелектуальних та духовних зусиль, до яких їхня свідомість, сформована на рівні «масової культури», часто ще не готова. Сподіваємося, що у своєму духовному пошуку, наші студенти, перш за все, наслідуватимуть загальноприйняті нормами людського буття, моралі та культури!

Передаємо досвід молоді

P20603646 лютого 2013 року для студентів 4 курсу спеціальності «Психологія» доцентом кафедри педагогіки та психології професійної освіти Л. Доценко була проведена відкрита проблемна лекція з навчальної дисципліни «Методика викладання психології» на тему: «Організація професійної діяльності викладача психології». У ході проведення інтерактивної лекції були використані такі активні технології як: «лекція-вдвох», «лекція-провокація» та «лекція з варіаціями відповідей», що викликало активізацію пізнавальної діяльності студентів. Таким чином було отримано відповідь на системо-утворювальний ланцюжок проблемної лекції «мета-результат». У результаті проведеної лекції студенти отримали нові знання про особливості професійної діяльності викладача психології, що, маємо надію, вплине на їх професійну свідомість.

Ми – за якість навчальної літератури!

books228577dtg3Підготовка якісних навчальних видань є невід’ємною складовою навчального процесу. Викладачі нашого інституту підтримують цю думку і плідно працюють над покращенням навчально-методичної літератури. Підтвердженням цього є надання Грифу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на рукописи підручників і навчальних посібників, підготовлених викладачами ГМІ. Цього разу Гриф надано навчальному посібнику «Основи психогенетики» авторів О.М. Долгової , О.І. Западенко-Геменчук.

Вітаємо кафедру авіаційної психології з вагомим здобутком!

Відчути себе викладачем НАУ

006Як відомо, студенти-філологи освітньо-кваліфікаційного рівня «Магістр» з кінця січня приступили до викладацької практики на кафедрі англійської філології і перекладу Гуманітарного інституту. Магістранти вдало проводять практичні заняття на молодших курсах, розбираються в тонкощах лексики, граматики та домашнього читання. Окрім педагогічної діяльності, завданням кожного з них є проведення виховної роботи зі студентами своєї групи. 4 лютого 2013 року магістрант Безсонова Євгенія провела «круглий стіл» у групі 201 на тему «Чому варто бути перекладачем?».

Здобуваємо практичний досвід

Изображение 0406 лютого 2013 р. доцент кафедри педагогіки та психології професійної освіти С. Романова провела майстер-клас «Метафоричні асоціативні карти в роботі психолога», де розглядався сучасний психологічний інструментарій для застосування у майбутній професійній діяльності психолога. Студентам було запропоновано ознайомитися та апробувати на практиці сучасні методи ведення консультаційної роботи. Майстер-клас супроводжувався тематичним відеоматеріалом. У результаті проведення заходу студенти отримала позитивний досвід щодо майбутньої професійної діяльності, виразивши побажання якомога частіше проводити подібні заходи.

Туристичні плани.. Приєднуйтесь!

wellcome6 лютого 2013 р. на кафедрі фізичного виховання Гуманітарного інституту відбулися загальні збори туристської секції НАУ під керівництвом доцента кафедри фізичного виховання Білецької В.В. Було підведено підсумки туристського сезону 2012 року та обговорено плани на 2013 рік. Традиційно на травневі свята планується спортивний туристський похід І категорії складності. Маршрут подорожі планується в районі Закарпаття найвищими горами хребта Боржава та Вулканічних Карпат в період з 30 квітня по 12 травня 2013 р.
Заявки на участь
приймаються до 1.03.2013 р. (спорткомплекс, кафедра фізичного виховання, каб.3).

Випускники коледжів – майбутні студенти НАУ

P10106256 лютого 2013 року у рамках проведення профорієнтаційної роботи на кафедрі історії та документознавства відбулася зустріч завідувача кафедри Тюрменко І.І. та викладачів з випускниками спеціальності «Діловодство» Коледжу інформаційних технологій та землевпорядкування. Випускники завітали до нас, щоб детальніше дізнатися про умови вступу на спеціальність «Документознавство та інформаційна діяльність». Тюрменко І.І. розповіла про систему Болонського процесу, за якою проводиться навчання в НАУ, про особливості перескладання академрізниці для прийому на 2 курс.

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве