Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету


 

Мовна підготовка у США та в Україні

DSC0620012 грудня 2012 року на кафедрі іноземних мов і прикладної лінгвістики Гуманітарного інституту в черговий раз гостем була професор Державного університету штату Вашингтон Марина Толмачова. Цього разу наша колега зі Сполучених Штатів Америки провела семінар на тему «Навчальні програми та структура навчального процесу у вищих навчальних закладах США». Тема семінару викликала запеклу дискусію, до якої залучилися співробітники  навчально-методичного відділу НАУ та представники кафедр Гуманітарного інституту. Марина Олександрівна підкреслила, що однією з найважливіших складових визначення престижності університету у США є вивчення студентами іноземних мов на університетському рівні.  Високий рівень володіння принаймні однією, а бажано декількома європейськими та східними мовами – необхідна умова отримання університетського ступеня у США. Українські викладачі висловили надію, що українська система освіти прийде до світових стандартів і тим самим підвищить престиж і затребуваність викладачів іноземних мов.

Міжнародна конференція: запрошуємо

web_linksКафедра історії та документознавства спільно з кафедрою дипломатичної та консульської служби Дипломатичної академії України при МЗС України 21-22 березня 2013 р. проводять Міжнародну науково-практичну конференцію «Інформаційно - документальні комунікації в глобалізованому суспільстві», що має на меті поглибити наукові знання про документ та його роль у сучасному суспільстві, збагатити практичний досвід  з питань інформаційно-аналітичної  діяльності установ та організацій та виробити практичні рекомендації щодо розширення комунікаційного діалогу засобами документа та його інформаційної складової. Запрошуємо до участі науковців і аспірантів!

Інформаційний лист

Навчання не тільки з книжок

IMG_64015 та 12 грудня 2012 року під керівництвом викладачів секції «Практика перекладу англійської авіаційної термінології» кафедри англійської філології і перекладу Гуманітарного інституту студенти 4 курсу відвідали ангар НАУ, де прослухали лекцію консультативного характеру по темам, що вивчаються з дисципліни «Практика перекладу англійської авіаційної термінології». Студенти отримали можливість наочно побачити структурні елементи літака: фюзеляж, хвостове оперення, шасі, двигун та крило, а також проконсультуватись у фахівців сфери авіації щодо перекладу окремих авіаційних термінів. Такі лекції сприяють закріпленню та візуалізації теоретичного матеріалу і покращують розуміння студентами авіаційних текстів.

Конкурс перекладачів

IMG_641711 грудня 2012 року на кафедрі англійської філології і перекладу було проведено другий (усний) тур IV Міжвузівського конкурсу молодих перекладачів. У конкурсі взяли участь студенти шести ВНЗ України: НТУУ «Київський політехнічний інститут», Київський інститут перекладачів, Київський міжнародний університет, Київський університет імені Бориса Грінченка, Національний лінгвістичний університет та Національний авіаційний університет. У результаті першого (письмового) туру до участі у другому турі були запрошені 17 студентів. Після другого (усного) туру комісія визначила переможців конкурсу.

Спартакіада НАУ з волейболу серед інститутів

DSC08196З 20 листопада по 7 грудня 2012 року кафедри фізичного виховання та спортивної підготовки у спорткомплексі НАУ проводили змагання «Спартакіади НАУ» з волейболу. У змаганнях брали участь 120 учасників. Змагання проводились за олімпійською системою (на вибування). Місця розподілились наступним чином: І місце – ІАН, ІІ місце – ФКН, ФКС, ІІІ – ІАСУ. Кращими гравцями були визнані: у номінації «Кращий нападаючий» – Мазко Денис (МЕФ - 301), «Кращий блокуючий» – Євтушенко Дмитро (ІАН - 209), «Кращий захисник» – Бабич Олексій (ІАН-409). Головний суддя змагань – старший викладач кафедри фізичного виховання Єременко В.Г. Бажаємо подальших успіхів у спортивному житті Університету !

Вивчаємо мистецтво народів України

IMGP24255 грудня 2012 року викладачі кафедри іноземних мов і прикладної лінгвістики Гуманітарного інституту організували для студентів НАУ екскурсію до Центру Української культури та Мистецтва, що розташований на мальовничій вулиці старовинного Подолу. Учасники екскурсії відвідали виставку мистецтва родини Сеіт-Аметових «Кримські барви з ароматом кави».  Для більшості екскурсантів це було перше знайомство з самобутнім мистецтвом кримських татар. Відвідувачі виставки роздивилися чудові зразки образотворчого та прикладного мистецтва, скульптури та предмети побуту, у яких втілилися розкішна природа кримського півострова та пристрасна душа жителів Криму. Це дало можливість по-новому усвідомити культурне різноманіття нашої країни.

Університетська олімпіада з педагогіки

24 грудня 2012 року на кафедрі педагогіки та психології професійної освіти відбулась університетська олімпіада з педагогіки. У ній брали участь 22 студенти першого курсу різних напрямів підготовки НАУ. За результатами змагань ІІІ місце розділили студенти Мельник Дарина та Дудченко Вікторія (ГМІ, СЛ-111), ІІ місце зайняла Петровська Марина (ГМІ, СР-116), І місце посіла студентка Гатіна Ельвіра (ГМІ, СЛ-111). Вітаємо переможців!

Професійний підхід до виховної роботи

SAM_15824 грудня 2012 року завідувач лабораторії психології професійної діяльності Гуманітарного інституту Лілія Рябокінь організувала семінар для наставників академічних гру на тему: «Групова динаміка». Динамічні характеристики малої групи відображають групові процеси, які відтворюють увесь цикл життєдіяльності групи: утворення, становлення, розвиток, функціонування, розпад, а також нормативний вплив, феномен групового тиску, групову згуртованість, лідерство і прийняття групових рішень. Групова динаміка охоплює всі види колективної взаємодії у групі. Ці аспекти й стали основними на семінарі. Більшість учасників цікавили проблеми групової згуртованості, прийняття рішень, способи реагування та ін.

Вивчаємо рідну культуру в музеях столиці

DSCF31003 грудня 2012 року кафедра української мови і культури Гуманітарного інституту організувала і провела для студентів 121 групи ІІДС екскурсійний похід до музею історії Києва та Національного музею літератури України. Особливе враження справив музей історії міста Києва. Студенти дізналися багато нового, цікавого й корисного. Відвідання цих музеїв якісно покращило знання з курсу «Історія української культури», викликало інтерес та зацікавлення. Музей історії літератури зустрів новою інформацією про класиків вітчизняної літератури та їх шедеврів.

Психологічний тренінг: стратегічні рішення

SAM_00013 грудня 2012 року викладачами кафедри авіаційної психології Гуманітарного інституту Власовою-Чмерук О.М. та Помиткіною Л.В. в межах гуртка «Інсайт» було проведено тренінг професійного самовизначення молоді. Розвиток  навичок прийняття відповідальних, доленосних рішень, які можуть здійснити вплив на подальшу долю кожного – ось основна мета даного заходу! Тренінг відвідали студенти-психологи 3-5 курсів ГМІ, які отримали можливість практично закріпити отримані знання в іграх та в колективних обговореннях, при  аналізі помилок  під час проходження співбесід та розробці власного «резюме». Сподіваємось, подібні тренінги сформують впевненість у собі в процесі здійснення власного вибору та прийняття рішень.

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве