Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету


 

Практика перекладу в «польових» умовах

Сучасна авіація – це перш за все міжнародна співпраця. Очевидно, в глобалізованому світі вона неможлива без взаєморозуміння. Обмін науковими публікаціями, розробка і впровадження інноваційних технологій, дослідження кон’юнктури ринку, вивчення світового досвіду, керування рухом повітряних суден, підготовка пілотів – ці та багато інших аспектів авіаційної промисловості потребують висококваліфікованих спеціалістів з перекладу.

plane

Відповідаючи на запити сьогодення, 2 грудня 2011 року студенти Гуманітарного інституту напряму «Філологія» у рамках дисципліни «Практика перекладу англійської авіаційної термінології» відвідали Музей авіації НАУ в аеропорту Жуляни. На власні очі молоді фахівці змогли побачити елементи конструкції літальних апаратів, побувати в кабіні пілота. Упевнені, що подорож до світу авіації, яка стала можлива за підтримки керівництва університету, покращить знання студентами авіаційної термінології, сприятиме підвищенню їх мотивації до навчання, актуалізує прагнення стати професіоналом своєї справи, свого покликання єднати людей.

Зустріч керівництва університету з викладачами кафедри англійської філології і перекладу

nau8У перший день зими Гуманітарний інститут приймав високих гостей – голову Комітету Верховної Ради України з питань освіти та науки, народного депутата України, першого проректора нашого університету Максима Георгійовича Луцького та проректора з навчально-виховної роботи Ярослава Вікторовича Козачка. На зустрічі були присутні науково-педагогічні працівники та навчально-допоміжний склад кафедри англійської філології і перекладу, а також адміністрація Гуманітарного інституту.

У вступному слові Максим Георгійович майстерно налаштував аудиторію на відверту розмову, яка в подальшому нагадувала сімейну нараду однодумців, людей, об’єднаних спільною метою, принципами, ідеалами, баченням майбутнього. Як наслідок, жодна сфера буття університету не залишилась поза увагою. Навчальний процес, виховання молоді, умови праці, наукова діяльність, гуртожитки, будівництво житла для викладачів, фінансові можливості, перспективи – усі ці непрості питання знайшли відповідь.

Сподіваємось, що подібні зустрічі стануть традиційними, адже публічне обговорення наукової, освітньої і виховної політики університету, безпосереднє роз’яснення соціальних ініціатив керівництва, чітке розуміння стратегій розвитку дозволяє сформувати той колектив однодумців, який здатен не лише розв’язувати поставлені завдання, а й рухатися уперед.

Кафедра українознавства інформує

n755Шановні колеги і студенти! 1 грудня 2011 о 15:20 в ауд. 8.901 відбудеться зустріч з Оленою Рижко, членом спілки письменників України. Запрошуються всі бажаючі.

Рідне слово!

news24 листопада у читальній залі бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір «О слово рідне! України слово!», приурочений до Дня української писемності та мови. Він був організований силами викладачів кафедри українознавства і працівників науково-технічної бібліотеки НАУ на чолі зі старшим викладачем  Гуманітарного інституту Тетяною Чухліб і завідувачем читальної зали літератури з українознавства Оксаною Лазаренко.

Студрада - основа студентського братства ГМІ

677489_99816635Студентська рада – це орган студентського управління, який забезпечує і захищає права та інтереси студентів. Органи студентського самоврядування сприяють всебічному розвитку особистості студентів, формуванню у них навичок майбутнього організатора, керівника, направлені на удосконалення навчально-виховного процесу, виховання духовності і культури студентського братства, стимулювання студентської молоді до соціальної активності та відповідальності за доручену справу. Студентська рада Гуманітарного інституту дбає про долю своїх студентів і завжди занурена в роботу, намагаючись зробити все можливе для урізноманітнення буденного життя інституту. Ми піклуємося про вас та ніколи не оминемо увагою звернення з проханням допомогти, завжди врахуємо ваші ідеї відносно проведення культурно-розважальних заходів, конкурсів, круглих столів тощо. З нами цікаво. Чекаємо на вас!

Видатні події

n755Цінувати традиції, не забувати видатні і пам'ятні дати - важлива складова освіченої людини та культури народу. Кафедра українознавства пропонує перелік найбільш вагомих подій минулого, вшанування яких варте уваги і поваги.

Події грудня

Події січня

Показова лекція

news

22 листопада 2011 р. в ауд. 8.1007 відбулася показова лекція завідувача кафедри філософії, доктора філософських наук, професора Дротянко Любов Григорівни на тему «Методологічні основи наукового пізнання». У лекції, розрахованій на студентів, які навчаються в магістратурі за спеціальністю «Соціологія», були розкриті питання наукового методу і методології, проаналізовані методологічні принципи і рівні наукового пізнання, виявлено роль інтуїції та творчості в розвитку науки. Лекцію відвідали викладачі кафедри філософії професор Є.Ф. Сластенко, доценти Н.М. Сухова, Л.В. Каднікова, М.А. Абисова, асистенти Т.Г. Шоріна, І.П. Скиба, а також представник навчального відділу університету. Лекція носила проблемний, творчий, діалогічний характер і проходила з використанням сучасних мультимедійних технологій.

Відкрита лекція

LogoNASНаш інститут з відкритою лекцією відвідав Михальченко Микола Іванович, Член-кореспондент Національної академії наук України, президент Української академії політичних наук, завідуючий відділом Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАНУ, генеральний директор Всеукраїнської соціологічної служби. В обговорені актуальних проблем сучасної політології та соціології взяли участь викладачі та аспіранти кафедри соціології та соціальних технологій, а також студенти різних спеціальностей НАУ, які цікавляться сучасними суспільно-політичними процесами.

Експерти предметних комісій

newsВідповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.10.2011 № 1171 були створені Предметні експертні комісії для проведення Всеукраїнського конкурсу рукописів підручників для учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл. Цього року МОНМС України запросило до роботи в Предметних комісіях у період з 14 по 18 листопада 2011 року заступника директора Гуманітарного інституту з навчальної роботи, доцента кафедри педагогіки та психології професійної освіти Бондар Людмилу Вікторівну та доцента кафедри педагогіки та психології професійної освіти Кокарєву Анжеліку Миколаївну. Вітаємо наших колег з цією честю. Сподіваємось, що Ваш досвід стане в нагоді сучасній українській школі.

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве