Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету


 

Науково-практична конференція «Актуальні проблеми вищої професійної освіти України»

educationfuture22-23 березня 2012 р. кафедра педагогіки та психології професійної освіти та кафедра іноземних мов за фахом провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми вищої професійної освіти України», в рамках якої було організовано дві секції: «Компетентнісний підхід до організації навчального процесу у профільних вищих навчальних закладах» і «Лінгвістичні та методичні аспекти викладання іноземних мов професійного спрямування». Загалом участь у роботі конференції брали участь близько 110 учасників з різних регіонів України. За результатами роботи, учасники виробити низку науково-практичних висновків і рекомендацій, які мають бути враховані в освітньому процесі.

Всеукраїнська наукова конференція «Сучасне українознавство: здобутки та перспективи»

image00422-23 березня 2012 року кафедра українознавства провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Сучасне українознавство: здобутки та перспективи». У роботі конференції брали участь 190 учасників з провідних навчальних закладів України, зокрема Київського національного університету ім. М. Драгоманова, Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Куцюбинського, Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка та ін. Роботу конференції було організовано у трьох секціях: «Актуальні проблеми функціонування української мови», «Українська література: історія, сучасний стан, перспективи розвитку», «Українська культура у вимірах сучасних гуманітарних наук». Робота конференції завершилася засіданням «круглого столу» на тему «Актуальні проблеми викладання дисциплін українознавчого спрямування у вищому навчальному закладі». Учасники конференції ознайомилися з історією НАУ, відвідавши Музей авіації НАУ.

Поетичний вечір!

__21 березня 2012 року в Гуманітарному інституті відбувся вечір, присвячений Міжнародному дню поезії. Студенти разом зі своїми викладачами доцентом кафедри англійської філології і перекладу О.В. Кондратьєвою та доцентом кафедри історії та культурології І.В. Братусем, читали класичні поетичні твори, а також ділилися власними поетичними здобутками, аналізували віршові форми, підбирали рими до незвичних слів. Цікавим виявився конкурс, у ході якого дві команди студентів під керівництвом своїх викладачів складали вірші на тему, запропоновану супротивником. Сподіваємось, поетичні проби наших студентів сприятимуть формуванню у ним смаку, естетики і відчуття краси і сили слова.

Міжнародна наукова конференція

2521-22 березня 2012 р. кафедра філософії провела Міжнародну науково-теоретичну конференцію «Антропологічні та соціокультурні виміри глобалізованого світу». У конференції брали участь 120 учасників з України, Білорусі, Росії, Нової Зеландії, Швейцарії, Англії, Нідерландів. На пленарному засіданні виступили завідувач кафедри філософії НАУ Л.Дротянко,  завідувач відділу зарубіжної філософії Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України В.Лях, завідувач відділу методології і соціології науки Центру дослідження науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України В.Онопрієнко, професор кафедри філософії та філософії освіти Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, доктор філософських наук, доцент Е.Герасимова. Завершилась конференція проведенням підсумкового «круглого столу» «Трансформація соціальних практик в інформаційному суспільстві».

Вітаємо наших колег!

gerb_124551004421 березня 2012 року на засіданні Вченої ради
Національного авіаційного університету
ректор Микола Сергійович Кулик вручив
доценту кафедри філософії
Ларисі Іванівні МОКЛЯК
нагрудний знак «Ветеран НАУ» і
доценту кафедри філософії
Раїсі Андріївні ЧЕРНОНОГ
нагрудний знак «За сумлінну працю».

Від щирого серця вітаємо колег з такою почесною нагородою.

Науково-практична конференція

centr_socialnoy_pomoschi_logotip20 березня 2012 року кафедра соціології та соціальних технологій Гуманітарного інституту провела науково-практичну конференцію «Соціальні технології адаптації студентів до умов навчання у вищих навчальних закладах України». У конференції брали участь близько 60 учасників, серед яких науковці, викладачі, практикуючі психологи, соціальні працівники, а також аспіранти і студенти. Спільна робота у секціях дала можливість обговорити найактуальніші проблеми соціально-психологічної адаптації молоді до навчання у вузі та шляхів їх вирішення. Сподіваємось, матеріали конференції слугуватимуть справі розбудови нашої держави як соціально орієнтованої та людино вимірної.

Переддипломна практика документознавців!

03_21

19 березня 2012 року відбулася підсумкова конференція за результатами переддипломної практики магістрантів спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність». За час проходження практики студенти під керівництвом досвідчених викладачів кафедри історії і культурології Л. Настенко, В. Варенка, С. Литвинської, Т. Курченко, Ю. Палехи та М. Геращенка самостійно проводили лекційні та практичні заняття для студентів 1-3 курсів спеціальності «Документознавство та інформаційна діяльність», організовували позааудиторні та виховні заходи, години корпоративної культури та індивідуальну роботу зі студентами.

День відкритих дверей Гуманітарного інституту

welcome-sign-117 березня 2012 року відбулася зустріч адміністрації Гуманітарного інституту з абітурієнтами та іх батьками. В холі 8 корпусу представники студентської ради ГМІ щиро вітали майбутніх абітурієнтів, пропонували їм рекламно-інформаційні буклети, календарі з символікою інституту, проводили екскурсію стінами університету. Об 11 годині в ауд. 8.104 розпочалася офіційна частина Дня відкритих дверей. З вітальним словом та розгорнутою презентацією Гуманітарного інституту виступив директор Гудманян Артур Грантович.

Під час презентації присутні переглянули три фільми про діяльність інституту та структуру студентського самоврядування в НАУ, які справили на присутніх неабияке враження. По закінченню вступного слова, наші майбутні студенти мали змогу поставити питання щодо навчальної і виховної складової освітнього процесу, умови проживання в гуртожитку, студентське дозвілля та інші. Маємо надію, що наш навчальний заклад стане альма-матер для більшості присутніх на Дні відкритих дверей Гуманітарного інституту, адже навчання в Національному авіаційному університеті – це якість, престиж і впевненість у майбутньому!

Українсько-чеська наукова конференція

_00217 березня 2012 року в Гуманітарному інституті відбулася українсько-чеська науково-практична конференція на тему: «Перший президент Чехословацької республіки Т.Г. Масарик і Україна». Вона була організована Посольством Чеської республіки в Україні, Чеською національною радою, товариством «Вишеград» і кафедрою історії та культурології Гуманітарного інституту. Конференцію відкрили проректор з наукової роботи Володимир Харченко, проректор з міжнародних зв’язків Ірина Зарубінська та голова Чеської національної ради України і товариства «Вишеград» Людмила Мухіна.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Проблеми викладання іноземних мов у немовному вищому навчальному закладі»

language.learning16 березня 2012 року кафедра іноземної філології провела V Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Проблеми викладання іноземних мов у немовному вищому навчальному закладі».  У роботі конференції брали участь 125 науковців, викладачів університетів, аспірантів з усіх регіонів України. Свої доповіді представили учасники з Полтави, Львова, Житомира, Києва, Харкова, Чернігова, Севастополя, Запоріжжя. Рекомендації, сформульовані за результатами наукових і педагогічних дискусій, будуть враховані при підготовці дидактичних матеріалів, коригуванні навчальних планів, сприятимуть досягненню європейських стандартів при вивченні іноземних мов.

Конкурс проектів у Гуманітарному інституті!

100_0364Два роки поспіль наш інститут реалізує проектну форму роботи зі студентами, до якої залучаються провідні викладачі кафедр, відомі вчені та суспільні діячі. У лютому 2012 р. в НАУ був оголошений конкурс студентських проектів, який передбачає створення гідних умов для творчої самореалізації, формування активної громадської позиції, реалізації соціальної направленості державної політики у сфері вищої освіти. Студентами ГМІ на чолі з координаторами-викладачами було запропоновано 15 проектів.

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве