Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету


 

Культурно-освітній візит до Європи

DSC_0001У період з 14 по 21 листопада викладачі та студенти Гуманітарного інституту здійснили візит до Польщі з метою ознайомлення з європейською освітою та для обміну досвідом. Подорож розпочалася зі Львова, де була проведена  екскурсія по визначним місцям західної перлини України. Враховуючи те, що 14 листопада в нашій державі відзначається День соціолога, студенти Гуманітарного інституту провели соціологічне опитування в одному з ВНЗ Львова стосовно студентського самоврядування університету. На польській землі першими представників нашого університету зустріли співробітники Вищої школи адміністрування та соціального управління, яка розташована у м. Ополє. За час перебування у Польщі було проведено круглі столи, де йшлося про систему освіти у Польщі та можливості навчання і стажування наших студентів за кордоном.

У нас у гостях виконавці класичної музики

IMG_3449122 листопада 2012 року кафедра іноземних мов і прикладної лінгвістики Гуманітарного інституту запросила у гості виконавців класичної вокальної музики з вокальної студії «Кантилена» Центру культури та мистецтв «Святошин». Концерт було організовано у приміщенні читального залу науково-технічної бібліотеки НАУ. Виконавці високо оцінили чудову акустику нашого бібліотечного залу та гарне звучання інструменту для акомпанементу – фортепіано. У програмі концерту прозвучали безсмертні твори Дж. Верді, С. Рахманінова, Дж. Пуччіні, М. Лисенка, І. Кальмана, Ф. Шуберта, народні пісні в обробці видатних композиторів. Цей концерт став першим у серії концертів «Класична музика – студентству». Гуманітарний інститут планує продовжити знайомити студентів та викладачів нашого університету з кращими зразками світового музичного мистецтва.

Долучаємось до елітарної культури

121 листопада 2012 року студенти напряму «Філологія» у супроводі викладача кафедри англійської філології і перекладу Т. Семигінівської відвідали ліричну драму всесвітньо відомого композитора Дж. Пуччіні «Турандот» за постановкою італійського режисера Маріо Корраді. Неперевершений спів та гра оркестру справили незабутнє враження на студентську молодь і проклали стежину любові до мистецтва класичної опери. Вражаючі декорації, що гармонійно поєднувались з костюмами акторів та феєрією на сцені, відтворювали атмосферу стародавнього Китаю у всій його барвистості та величі.

Світочі духовності народу українського

IMG_227321 листопада учасники гуртка «Екскурсійний клуб» під керівництвом викладачів кафедри іноземних мов і прикладної лінгвістики провели екскурсію до Національного музею Тараса Шевченка. Студенти та викладачі кафедри ознайомилися з оригінальними пам'ятками, зв'язаними з життям і творчістю нашого Кобзаря: його портретами, малюнками, офортами, малярськими роботами, особистими речами та приладдям для малювання, фотокопіями творів, рідкісними фотографіями поета та його друзів.

Змагання з настільного тенісу

IMG_3338З 13 по 19 листопада 2012 року кафедри фізичного у манежі спортивного комплексу гуманітарного інституту відбулися змагання з настільного тенісу на «Кубок першокурсника» серед дівчат та юнаків. У змаганнях брали участь 80 студентів 1 курсу. Підтримати своїх друзів прийшло чимало охочих. Загалом, змагання пройшли активно та цікаво. Переможцями стали. Серед хлопців: 1 місце – ІЕБ, 2 місце – АКІ, 3 місце – ГМІ. Серед дівчат: 1 місце – ІАН, 2 місце – АКІ, 3 місце – ІАП.

Вшановуємо пам’ять видатних українців

PB200016Л.С. Малишко – видатний поет, який досяг вершин поетичної майстерності, зумів заглянути в душу українця, побачити там красу і велич та оспівати її. 15 листопада 2012 року співцеві життя, молодості та любові виповнилося 100 років. Цього дня в залі літератури з українознавства відбувся літературно-музичний вечір з нагоди цієї знаменної дати. Захід було приурочено 10-ій річниці Гуманітарного інституту, а у ньому брали участь викладачі кафедри української мови та культури Чухліб Т.М. і Щур Н.О. та студенти ІІДС, ФКС і ГМІ.

Рада наставників і студентського самоврядування!

DSC_008714 листопада 2012 року відбулося засідання Ради наставників та Студентського самоврядування Гуманітарного інституту. На Раду були запрошені командири, наставники, відповідальні за наукову та культурно-організаційну роботу, профорги інституту. З вітальнім словом виступила заступник директора інституту по роботі зі студентами Іванова Ж.Є., яка наголосила на актуальних питаннях моніторингу розвитку корпоративної культури. Заступник директора з навчально-методичної роботи Бондар Л.В. звернула увагу на організаційні та навчальні питання учбового процесу. Разом із представниками студентської ради ГМІ вона оголосила подяку кращим академічним групам 2-4 курсів по результатам літньої сесії. Заступник директора з науково-методичної роботи Ягодзінський С.М. окреслив перспективи наукових досліджень студентів та їх важливість у професійному зрості майбутніх фахівців. Сподіваємось, подібні зустрічі сприятимуть формуванню надійного колективу однодумців.

Конкурс перекладачів

vnimanieЗапрошуємо Вас узяти участь у IV Міжвузівському конкурсі молодих перекладачів, який проходитиме у м. Києві за адресою: проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 8, кафедра англійської філології  і перекладу Гуманітарного інституту НАУ. До участі у конкурсі запрошуються студенти 3-5 курсів вищих навчальних закладів денної форми навчання напряму підготовки «Філологія».
У рамках першого відбіркового (письмового) туру конкурсу учасники мають подати переклади українською мовою запропонованого уривку (див. Додаток) та заповнені анкети до 25 листопада 2012 р. Комісія у 5-денний термін перевіряє роботу та інформує учасників щодо можливості їхньої участі в другому турі конкурсу. Прийом робіт здійснюється за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду з позначкою «Робота на конкурс». Максимальна кількість конкурсантів від одного ВНЗ – 5 студентів.

завантажити інформаційний лист..

«Екскурсійний клуб» вирушає у похід

DSC_0060Для учасників "Екскурсійного клубу", що діє на кафедрі іноземних мов і прикладної лінгвістики Гуманітарного інституту, стало доброю традицією проводити вихідні разом. Студенти та викладачі кафедри відвідують мальовничі місця Києва, організовують інформативні екскурсії, ходять до театрів та концертних залів. Учасники клубу отримують безліч позитивних емоцій та дізнаються чимало нового, що стане у нагоді в майбутній професійній діяльності та розширить їхній кругозір. Цього разу 11 листопада 2012 року «Екскурсійний клуб» організував похід до Музею Великої Вітчизняної Війни, що був присвячений Дню визволення Києва від фашистських загарбників. Учасники клубу переглянули експозицію музею, прослухали розповідь гіда та поділилися власними знаннями з історії тих подій. Сподіваємось, такі зустрічі допоможуть молоді укріпити почуття патріотизму та гордості за минуле нашої країни.

З Днем української писемності та мови!

DSC031899-го листопада в Україні традиційно святкується День української писемності та мови відповідно до Указу Президента України № 1241/97 від 09.11.1997 року «Про день української писемності та мови». Напередодні свята в Гуманітарному інституті проходив тижневий цикл заходів, присвячений цьому надзвичайно важливому для української нації дню. Із 5-го по 9-те листопада було проведено презентацію підручника «Правила українського правопису», лекцію-презентацію «Витоки слов’янської писемності», круглий стіл «Актуальні проблеми сучасної україністики», конкурс декламаторів, стіннівок та заключний етап «Азъ-Буки-Квест». І на завершення 9-го листопада відбулось урочисте нагородження переможців конкурсів дипломами та призами.

Дирекція Гуманітарного інституту
висловлює подяку кафедрі української мови та культури,
а також студентам і співробітникам, які брали
активну участь в організації та проведенні свята.

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве