Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету


 

Шлях до самопізнання

DSC0258631 січня 2013 року на кафедрі авіаційної психології відбулося перше в цьому році засідання психологічного клубу «Інсайт». Створений за ініціативи студентів-психологів, нині – він набув популярності серед студентів різних напрямів підготовки нашого університету. Адже, заклик – «Пізнай самого себе» – від Античності й до наших днів зберігає свою актуальність. Не дивно, що студенти з таким захопленням взяли участь у творчому тренінгу з цілепокладання. Обговорення цього питання виявило значні труднощі сучасної молоді чітко сформулювати мету і визначити засоби її досягнення. Сподіваємось, подальші засідання клубу сприятимуть розвитку особистості та психологічної культури майбутніх фахівців.

Дисципліна і виховання – перш за все!

IMG_339131 січня 2013 року викладачі кафедри історії та документознавства І.Братусь, О.Климчук та З.Свердлик провели педагогічно-виховну бесіду зі студентами-документознавцями 2 та 3 курсів. Зустріч відбулася у студентській світлиці гуртожитку № 5. Головними питаннями зустрічі стало посилення студентської дисципліни та організація виховної роботи. Під час бесіди викладачі наголошували на виконанні вимог «Правил внутрішнього розпорядку Національного авіаційного університету» та «Кодексу честі студента Національного авіаційного університету». Особливу увагу було приділено правилам носіння форменого одягу та дотриманні режиму в гуртожитку.

Запрошуємо всіх охочих!

vnimanie

1 лютого 2013 року о 14:00 на кафедрі української мови та культури відбудеться зустріч викладачів зі студентами, які мають бажання брати участь у заходах кафедри з навчально-виховної роботи.

Вивчаємо таємниці Індії

IMG_349530 січня 2013 року члени Англомовного дискусійного клубу – викладачі та студенти кафедри іноземних мов і прикладної лінгвістики стали учасниками ІІІ Всеукраїнської конференції індологів, що проходила у Великому конференц-залі Національної академії наук України. Захід був присвячений Дню Республіки Індія і був організований за сприяння Посольства Республіки Індія в Україні. Конференція зібрала науковців, що займаються проблемами економіки, освіти, культури та мистецтв Індії, та представників індійської діаспори в Києві. Наші студенти отримали чудову нагоду познайомитися з цією прекрасною та екзотичною країною.

Демонструємо професійну майстерність

IMG_654130 січня 2013 року на кафедрі англійської філології і перекладу було вперше проведено відкрите заняття зі студентами Інституту післядипломного навчання з дисципліни «Практичний курс англійської мови». Для кращого опанування студентами лексичного та граматичного матеріалу з теми «Animals» доцент кафедри М. Зозуля не тільки підібрала відповідні завдання, але й використала сучасні мультимедійні технології та тематичні відео-фрагменти. Присутні на відкритому занятті викладачі кафедри зазначили високий методичний рівень його проведення та комунікативну спрямованість. Сподіваємося, що практика проведення відкритих занять зі студентами ІПН стане традицією кафедри та сприятиме професійному зростанню студентів.

Людина – це її душа (Сократ)

DSC0308830 січня 2013 року на кафедрі філософії Гуманітарного інституту відбувся науково-методичний семінар «Бережіть храм своєї душі». Він був організований для студентів різних напрямів підготовки нашого університету і мав на меті означити пріоритети, цінності, перспективи життя молодої людини в сучасному світі. Категорії ввічливості, милосердя, гідності, любові, поваги, виховання, духовності стали предметом дискусійного обговорення. Підсумовуючи результати виступів, студенти відзначили, що підняті проблеми насправді не є новими, а турбували людей в усі часи. Але кожен з нас мусить самостійно шукати на них відповіді, торуючи власну дорогу в майбутнє.

Здобутки на ниві науки

_jpg28 січня 2013 року на засіданні Вченої ради історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка успішно відбувся захист кандидатської дисертації нашої колеги, співробітниці кафедри історії та документознавства Юлії Гладун. Тема дисертації – «Громадсько-політична діяльність українців Канади (1945 – 1991 рр)». Офіційними опонентами були Піскун Валентина Миколаївна – доктор історичних наук, старший науковий співробітник відділу джерел з новітньої історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України та Даниленко Олександр Вікторович – доктор історичних наук, доцент кафедри української історії та етнополітики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вчена рада та опоненти високо оцінили роботу Гладун Ю.П. Відмітили професіоналізм та високий рівень роботи дисертантки. Бажаємо подальших професійних успіхів!

Від корпоративної культури до моралі

SAM829 січня 2013 року в Гуманітарному інституті відбувся методичний семінар, присвячений моніторингу розвитку корпоративної культури в університеті та дотриманню стандартів освітнього процесу. На семінарі були присутніми представники адміністрації інституту, наставники усіх академічних груп, фахівці лабораторії психології професійної діяльності та студентський актив. Основним питанням заходу було висвітлення цілей та завдань щодо виховання та навчання студентської молоді.
Підводячи підсумки засідання, заступники директора Ж. Іванова та Л. Бондар відмітили, що нашою стратегічною метою є формування моральної самосвідомості майбутніх фахівців. Саме це допоможе їм осмислено обрати життєвий шлях та досягти професійного успіху.

Інтернет-цивілізація: нові горизонти етики

_MG_029325 січня 2013 року професор кафедри історії та документознавства Гуманітарного інституту Марія Рогожа та студенти напряму «Документознавство та інформаційна діяльність» брали участь у роботі круглого столу «Етика в соціальних комунікаціях», організованому Київським університетом культури і мистецтв та Центром прикладної і професійної етики Київського університету імені Тараса Шевченко. У рамках роботи круглого столу обговорювалися проблеми функціонування етичних цінностей в українському суспільстві, взаємодії універсальних та професійних моральних вимог. Особливої уваги з боку учасників набули питання етичного регулювання в сфері інформаційно-комп’ютерних технологій (проблеми приватності, захисту інтелектуальної власності, плагіату в Мережі) та мережевого етикету.

Освоюємо проектну форму опанування знань

cp_5328 січня 2013 р. на кафедрі педагогіки та психології професійної освіти гуманітарного інституту для викладачів, студентів та аспірантів НАУ відбувся науково-методичний семінар: «Метод проектів як основа формування продуктивних знань в процесі професійної підготовки авіаційних психологів». На семінарі висвітлювались питання загального алгоритму методу проектів, типологічні ознаки проектів, їх характеристики і типи. Метод проектів дозволяє перейти від пасивного сприйняття інформації до дії і отримання нових знань через досвід навчального експериментування; від запам’ятовування і відтворення навчального матеріалу – до критичного і творчого осмислення навколишньої дійсності.

Багатий традиціями: до 80-річчя НАУ

DSC0286725 січня 2013 року кафедра іноземних мов за фахом Гуманітарного інституту організувала та провела для студентів 1 курсу ФЛА і ГМІ творчий диспут на тему «80-річчя НАУ». Студенти ознайомились з історією нашого рідного університету, його теперішнім і майбутніми перспективами. Особливої гостроти серед учасників заходу набуло питання працевлаштування по завершенні навчання та роль авіаційної складової в підготовці фахівців. Не оминули увагою студенти і проблему мовної підготовки, адже в наш час знання іноземних мов стало не просто нормою, а необхідністю. Сподіваємось, наші молоді колеги відучи смак навчання в університеті та зроблять усе можливе, щоб в майбутньому підтвердити кредо «НАУ – освіта, що випереджає час».

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве