Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету


 

До дня рідної мови: науково-практичний семінар

_DSC566828 лютого 2013 року в Гуманітарному інституту відбувся Міжвузівський науково-практичний семінар «Українська мова і культура: здобутки та перспективи», присвячений 10-річчю інституту. На семінарі було представлено 64 доповіді науковців з НАУ, Інституту української мови НАНУ, Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка, КНТУ «Політехнічний інститут», Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного університету «Острозька академія», Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Львівського державного університету внутрішніх справ, Миколаївської філії ПВНЗ «Європейський університет», Рівненського державного гуманітарного університету, Чорноморського державного університету імені Петра Могили, Херсонського державного університету. У доповідях, виголошених на семінарі, розглядалися актуальні питання сучасної україністики, журналістики та української національної культури.

Готуємо до підкорення гірських вершин

0223498128 лютого 2013 року під керівництвом доцента кафедри фізичного виховання Гуманітарного інституту Вікторії Білецької відбувся похід зі студентами секції спортивного туризму. Метою заходу стало підведення підсумків тренувального зимового сезону з техніки подолання льодово-снігових схилів, техніки спуску-підйому «вертикальними перилами», техніки пересування «горизонтальними перилами». Відпрацьовано навики розпалення багаття на снігу та приготування їжі у засніженій місцевості. Наприкінці заходу учасники поласували звареним на вогнищі українським борщем з салом. Упевнені, такі заходи не лише укріплюють здоров’я, а й є основою формування корпоративної культури нашого університету.

Майбутні архітектори на екскурсії

Zx_-V3PAPxk28 лютого 2013 року учасники англомовного «Екскурсійного клубу», викладачі кафедри іноземних мові прикладної лінгвістики та студенти напряму «Архітектура» вирішили закріпити знання з історії архітектури на практиці, вирушивши на екскурсію «Архітектурні шедеври Києва». Екскурсанти побували біля Золотих Воріт, Національної опери України, відвідали Володимирський собор, Миколаївський костьол. Студенти провели цікаву бесіду на тему гармонійного поєднання архітектурних стилів та раціональної забудови історичного центру міста.

Не тільки перекладачі, але й психологи

IMG_6641Кафедра англійської філології і перекладу Гуманітарного інституту значну увагу приділяє соціокультурній та освітньо-виховній адаптації студентів до реалій сучасного суспільства. Тому організація тематичних «круглих столів» і вечорів, присвячених актуальним проблемам сьогодення стали традиційними.

28 лютого доцент кафедри Сітко А.В. та магістрант Чубань А.В. провели круглий стіл «Роль чоловіка та жінки в сучасному суспільстві». Актуальність обраної теми визначена гендерною нерівністю, яка постійно збільшується. Не дивно, що розгорнулася жвава дискусія. Кожен зі студентів мав власну думку, яку й відстоював. Незважаючи на те, що дівчат у групі на багато більше, хлопці впевнено висловлювали свої погляди, хоча й у дівчат не було спільної думки з цього приводу. Після обговорення було проведено тест на визначення чоловічих s жіночих рис характеру в людині, і виявилося, що більша частина студентів має їх однакову кількість.

Засідання наукового гуртка

1302201328327 лютого 2013 року на кафедрі філософії відбулося засідання студентського гуртка «Теорії особистості», керівником якого є доцент У. Кошетар. Тема першого засідання: «Теорія особистості У.Джемса». Джеймс – видатний американський психолог та філософ, один із представників прагматизму. Перу Джеймса належать роботи з психології, педагогічної психології, психології релігії та містицизму. Джеймс був засновником прагматичної теорії істини, в якій основним критерієм істини є практика. З доповідями виступили: Бурдіна Марія, МІ 309 («Біографія У.Джемса»); Лісова Ганна, Насико Ігор МІ 309 («Формування головних засад теорії особистості У.Джемса»); Мізяківська Олена, Прищепа Людмила МІ 309 («Філософська та психологічна парадигми теорії особистості У.Джемса»). В обговоренні також взяли участь студенти МІ 309 Меремеріна Олександра, Найденко Олена, Кащіна Ліна.

Інтелектуальний турнір для студентів-перекладачів

IMG_669622 лютого 2013 року було проведено інтелектуальний турнір, присвячений культурологічним реаліям Великої Британії, Сполучених Штатів Америки та інших країн, мови яких вивчають студенти кафедри англійської філології і перекладу Гуманітарного інституту. Відомо, що для успішного перекладача недостатньо професійного володіння рідною та іноземною мовами, наявності перекладацького досвіду. Його невід'ємними особистими якостями також є ерудиція та широкий світогляд, швидка реакція та вміння зосередитись в незвичній обстановці. Продемонструвати ці риси мали нагоду студенти 102 групи, що взяли участь в інтелектуальній грі "Що? Де? Коли?", яку провели доцент кафедри англійської філології і перекладу ГМІ І.Шахновська та магістрантка Л.Миклуха. Сподіваємось, що проведена гра й надалі стимулюватиме студентів збільшувати власні знання про світ англомовних країн.

Перший крок до науки!

DSCF002727 лютого 2013 року на кафедрі авіаційної психології Гуманітарного інституту відбулося засідання наукового гуртка «Юний науковець». Керівник гуртка – психолог кафедри Марина Іванюк метою засідання визначила формування в студентів І курсу навичок участі в наукових конференціях, «круглих столах», симпозіумах. Студенти мали змогу ознайомитися з особливостями презентації результатів наукової діяльності, а також зі структурою та змістом тез виступів, етапами роботи з науковою літературою. Приємно, що першокурсники з цікавістю й ентузіазмом сприйняли репрезентовану їм інформацію. Сподіваємось, вона стане для них в нагоді вже найближчим часом, адже в квітні у нашому університеті відбудеться щорічна Міжнародна наукова конференція студентів і молодих учених «Політ. Сучасні проблеми науки».

Увага!

Зміни графіку роботи університету

  • Субота 2 березня за п’ятницю 3 травня (І тиждень)
  • Субота 23 березня за вівторок 7 травня (ІІ тиждень)
  • Субота 6 квітня за середу 8 травня (ІІ тиждень)
  • Субота 20 квітня за п'ятницю 10 травня (ІІ тиждень)

Тайм–менеджмент для студентів НАУ

Untitled-1_26 лютого 2013 року психолог кафедри педагогіки та психології професійної освіти Гуманітарного інституту Вікторія Фурман провела для студентів нашого університету майстер-клас на тему: «Тайм – менеджмент для студентів», де розглядалася одна з проблем сучасного студентства – брак часу. Студентам було запропоновано методи раціонального використання часу, поради щодо досягнення особистісного успіху та самореалізації. У результаті проведення заходу студенти отримали позитивний досвід щодо планування своєї діяльності та виразили побажання якомога частіше проводити подібні майстер-класи. Маємо надію, вони пам’ятатимуть слова провідного фахівця з тайм-менеджменту Алана Лакейна: «Той, хто дозволяє даремно витрачати свій час, випускає з рук своє життя».

Готуємося до участі в конференціях

_03026 лютого 2013 року на кафедрі іноземних мов і прикладної лінгвістики Гуманітарного інституту відбулося засідання науково-методичного клубу, метою якого стала допомога студентам різних інститутів нашого університету у підготовці тез виступів англійською мовою на міжнародних наукових конференціях. З-поміж іншого, значна увага була приділена оформленню списку літератури за новими стандартами. Викладачі кафедри були приємно вражені тим, що багато студентів-старшокурсників зацікавлені не просто в найскорішому отриманні диплома, а також у подальшій науковій роботі. Тож керівництвом гуртка було вирішено запланувати ще кілька подібних зустрічей, які допоможуть студентам отримати найкращі результати у їхній науковій діяльності.

Всесвітній день спонтанного прояву доброти!

126 лютого 2013 року студенти-психологи V-го курсу Гуманітарного інституту на чолі зі своїм наставником Долговою О.М. провели опитування студентів нашого університету, присвячене Всесвітньому Дню спонтанного прояву доброти. метою заходу було визначити, яке значення у житті студентів НАУ займає поняття доброти, і як часто вони її проявляють у своєму житті. Опитування показало, що наші студенти відчувають необхідність не тільки у цей День робити добрі справи, а й при різних обставинах намагаються проявляти людяність. Як з’ясувалося, серед наших колег є багато волонтерів, для яких робити добро – щоденна справа! У цей день вони збирають іграшки та інші речі для того, щоб передати їх дітям з дитячих будинків. Адже, чим більше людина робить добрих справ, тим більше вона реалізує свою людську сутність, тим більше зростає морально і духовно.

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве