Новини Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій


 

Конкурс перекладачів

IMG_641711 грудня 2012 року на кафедрі англійської філології і перекладу було проведено другий (усний) тур IV Міжвузівського конкурсу молодих перекладачів. У конкурсі взяли участь студенти шести ВНЗ України: НТУУ «Київський політехнічний інститут», Київський інститут перекладачів, Київський міжнародний університет, Київський університет імені Бориса Грінченка, Національний лінгвістичний університет та Національний авіаційний університет. У результаті першого (письмового) туру до участі у другому турі були запрошені 17 студентів. Після другого (усного) туру комісія визначила переможців конкурсу.

Спартакіада НАУ з волейболу серед інститутів

DSC08196З 20 листопада по 7 грудня 2012 року кафедри фізичного виховання та спортивної підготовки у спорткомплексі НАУ проводили змагання «Спартакіади НАУ» з волейболу. У змаганнях брали участь 120 учасників. Змагання проводились за олімпійською системою (на вибування). Місця розподілились наступним чином: І місце – ІАН, ІІ місце – ФКН, ФКС, ІІІ – ІАСУ. Кращими гравцями були визнані: у номінації «Кращий нападаючий» – Мазко Денис (МЕФ - 301), «Кращий блокуючий» – Євтушенко Дмитро (ІАН - 209), «Кращий захисник» – Бабич Олексій (ІАН-409). Головний суддя змагань – старший викладач кафедри фізичного виховання Єременко В.Г. Бажаємо подальших успіхів у спортивному житті Університету !

Вивчаємо мистецтво народів України

IMGP24255 грудня 2012 року викладачі кафедри іноземних мов і прикладної лінгвістики Гуманітарного інституту організували для студентів НАУ екскурсію до Центру Української культури та Мистецтва, що розташований на мальовничій вулиці старовинного Подолу. Учасники екскурсії відвідали виставку мистецтва родини Сеіт-Аметових «Кримські барви з ароматом кави».  Для більшості екскурсантів це було перше знайомство з самобутнім мистецтвом кримських татар. Відвідувачі виставки роздивилися чудові зразки образотворчого та прикладного мистецтва, скульптури та предмети побуту, у яких втілилися розкішна природа кримського півострова та пристрасна душа жителів Криму. Це дало можливість по-новому усвідомити культурне різноманіття нашої країни.

Університетська олімпіада з педагогіки

24 грудня 2012 року на кафедрі педагогіки та психології професійної освіти відбулась університетська олімпіада з педагогіки. У ній брали участь 22 студенти першого курсу різних напрямів підготовки НАУ. За результатами змагань ІІІ місце розділили студенти Мельник Дарина та Дудченко Вікторія (ГМІ, СЛ-111), ІІ місце зайняла Петровська Марина (ГМІ, СР-116), І місце посіла студентка Гатіна Ельвіра (ГМІ, СЛ-111). Вітаємо переможців!

Професійний підхід до виховної роботи

SAM_15824 грудня 2012 року завідувач лабораторії психології професійної діяльності Гуманітарного інституту Лілія Рябокінь організувала семінар для наставників академічних гру на тему: «Групова динаміка». Динамічні характеристики малої групи відображають групові процеси, які відтворюють увесь цикл життєдіяльності групи: утворення, становлення, розвиток, функціонування, розпад, а також нормативний вплив, феномен групового тиску, групову згуртованість, лідерство і прийняття групових рішень. Групова динаміка охоплює всі види колективної взаємодії у групі. Ці аспекти й стали основними на семінарі. Більшість учасників цікавили проблеми групової згуртованості, прийняття рішень, способи реагування та ін.

Вивчаємо рідну культуру в музеях столиці

DSCF31003 грудня 2012 року кафедра української мови і культури Гуманітарного інституту організувала і провела для студентів 121 групи ІІДС екскурсійний похід до музею історії Києва та Національного музею літератури України. Особливе враження справив музей історії міста Києва. Студенти дізналися багато нового, цікавого й корисного. Відвідання цих музеїв якісно покращило знання з курсу «Історія української культури», викликало інтерес та зацікавлення. Музей історії літератури зустрів новою інформацією про класиків вітчизняної літератури та їх шедеврів.

Психологічний тренінг: стратегічні рішення

SAM_00013 грудня 2012 року викладачами кафедри авіаційної психології Гуманітарного інституту Власовою-Чмерук О.М. та Помиткіною Л.В. в межах гуртка «Інсайт» було проведено тренінг професійного самовизначення молоді. Розвиток  навичок прийняття відповідальних, доленосних рішень, які можуть здійснити вплив на подальшу долю кожного – ось основна мета даного заходу! Тренінг відвідали студенти-психологи 3-5 курсів ГМІ, які отримали можливість практично закріпити отримані знання в іграх та в колективних обговореннях, при  аналізі помилок  під час проходження співбесід та розробці власного «резюме». Сподіваємось, подібні тренінги сформують впевненість у собі в процесі здійснення власного вибору та прийняття рішень.

Місцями Бойової Слави

DSC004642 грудня 2012 року під керівництвом доцента кафедри фізичного виховання Гуманітарного інституту Білецької Вікторії Вікторівни студенти 1-3 курсів здійснили одноденний пішохідний похід місцями бойової слави (лісний район с. Конча-Заспа).  Маршрут подорожі пролягав по південному сектору Київського укріпрайону, що входив у склад лінії оборони СРСР під назвою «Лінія Сталіна» (збудований у 1928-1937 р.р.). Південною точкою району є хутір Мриги, на околиці якого зберігся ДОТ № 105 «Незламний». Неподалік знаходиться меморіал загиблим воїнам та ДОТ № 107 «Завзятий». Ці та інші ДОТи знаходилися у підпорядкуванні генерал-майора Пилипа Миколайовича Матикіна, який керував зведеним військовим загоном у районі селища Конча-Заспа.

Попередній науковий бій витримано

IMAG016430 листопада 2012 року на засіданні кафедри соціології та соціальних технологій Гуманітарного інституту відбулося обговорення дисертаційного дослідження Куліченко Віктора Володимировича. Молодому здобувачеві довелося витримати попередній бій та відстояти новизну й актуальність власного дисертаційного дослідження. Науковці погодилися з провідною думкою про те, що  в сучасному українському суспільстві відбувається зниження ефективності діяльності традиційних інститутів соціалізації, що пов’язано із послабленням їх підтримки з боку суспільства і держави. За таких умов виникає потреба у нових підходах вивчення процесу соціалізації, зокрема правової соціалізації.    Колектив кафедри соціології та соціальних технологій вітає Віктора Володимировича із першою перемогою в боротьбі за наукову істину і бажає успіху на захисті.

Соціальна акція до Дня боротьби зі СНІД

DSC_049129 листопада 2012 року в Гуманітарному інституті у холі 8 корпусу проводилась творча виставка-ярмарок, в експозиції якої представлені іграшки,як особливий символ толерантного відношення до дітей з ВІЛ та своєрідне інформаційне повідомлення про час змін інформаційного простору довкола проблем ВІЛ-інфекції в цілому. В акції «Історія однієї іграшки» брали участь волонтери Київського  міського правобережного центру для ВІЛ-інфікованих дітей та молоді та студенти Гуманітарного інституту, запрошені почесні гості  з Київського міського центру соціальних служб для дітей та молоді. Приємно, що серед учасників акції були проректор НАУ Я.В. Козачок та директор ГМІ А.Г. Гудманян. Ця акція спрямована на запобігання поширенню ВІЛ-інфекції в місті Києві та підвищення рівня обізнаності студентства з  цих питань.

Адреса факультету:

03058, м. Київ, просп. Космонавта Комарова, 1,
корпус 8, поверхи: 6-15

Деканат:

к. 8-807, тел.: +38 (044) 406-70-36,
ел. пошта: guman@nau.edu.ua

Компьютерные курсы Компьютерные курсы в Киеве